ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

Svetkovina, 20. prosinca 2015.

 

 • Četvrta je nedjelja adventa – Božićno došašće. Misu smo slavili za: +Ivku Kirinić (6); + Nadu i Luju Belošević i Pavla Panić (9); + Ivu(m) Miklaužek (18,30). Danas je još prilika za božićnu sv. ispovijed po rasporedu kako je naznačen na ispovjedaonici.
 • Večeras u 18,15 recitiramo Večernju.
 • Župna kateheza za sve grupe i skupine u vremenu pred nama sastoji se u dolascima na mise svetkovina, nedjelja i blagdana.
 • Sutra i prekosutra će korisnici Caritasa podizati božićne pakete kuhinjskih namirnica. Zahvaljujemo svima vama koji podupirete župni, nadbiskupijski i nacionalni Caritas. Hvala i župljanima Velike Trnovitice i Stare Plošćice sa župnikom Tomislavom Fridlom. Hvala našim volonterima Caritasa.
 • U utorak je posjet bolesnicima po kućama i stanovima.
 • Ciklus zornica završava u srijedu, a na Badnjak mnogi čuvaju tradiciju posta i nemrsa.
 • Na Badnju večer započinjemo proslavu Isusova rođenja. U 18,30 je koncert Dječjega zbora i božićni igrokaz, a potom božićno bdijenje na kojem pjevaju ‘Mali Prečkanci’. U 20,45 sati je recitirana večernja i božićno bdijenje za starije, a u 24 je misa polnoćka.
 • Božić je zapovijedana svetkovina. Euharistije će se slaviti u 8, 9,30, 11 i 18,30.
 • Rođenje Gospodinovo je blagdan radosti i mira. Izbjegavajte pucnjavu, poštujte prometne propise, ne brzajte, vežite pojaseve, nosite zaštitne kacige, ne sjedajte za volan u pripitom stanju, nego pozovite taksi ili protegnite noge, to su ukratko zažete upute akcije „Mir i dobro“, a nepoštivanje tih propisa ujedno je i grijeh zbog ugrožavanja svojega i tuđih života.
 • Na blagdan sv. Stjepana mise su u 9, 11 i 18,30. Tada započinje božićni blagoslov obitelji. Prije našega dolaska pripremite i upalite svijeću i blagoslovljenu vodu u čaši s grančicom, raspelo ili križ, te Sv. Pismo (Bibliju). Slijedit ćemo redoslijed naznačen kućnim brojevima počevši od manjih prema većima, u zgradama od viših katova prema nižima, tako da približno možete procijeniti vrijeme dolaska.
 • U nedjelju je blagdan sv. Obitelji i sv. Ivan, a također slavimo i Dan iseljenika.
 • Misne nakane za 2016. upišite u župnom uredu, u kućici nabavite katoličke kalendare i božićni „Glas koncila“.
 • Božićna pisma s rasporedom blagoslova obitelji raznosit ćemo u danima pred nama. Oni koji svake godine pomažu u raznošenju, neka se jave poslije misa zornica u ured. Ako netko greškom ili propustom ne dobije pismo, moći će ga uzeti na Božić.
 • Radovi sanacije i uređenja podrumskih dvorana ulaze u završnu fazu. I centralno grijanje, nadamo se, proradit će za Božić. Hvala svim darovateljima.
 • Na izlazu možete nabaviti lampaše za odnijeti kući Betlehemsko svjetlo.
 • Danas na adventskom vijencu palimo sve četiri svijeće.