SEDMA USKRSNA (VAZMENA), „C“,

Dan sredstava društvenog priopćavanja – medija,

Svetkovina, 2. lipnja 2019.

 

  • Slavimo Sedmu uskrsnu nedjelju i 53. Dan sredstava društvenih komunikacija. Molimo da mediji iznose objektivnu istinu štiteći ugled i dobar glas sviju o kojima izvješćuju. U novom broju „Glasa koncila“ možete pročitati papinu poruku uz današnji dan medija.
  • Večeras je pjevana Večernja u 18,10.
  • U četvrtak je polusatno klanjanje prije večernje mise u 18 sati.
  • Prvoga petka prije podne ispovijedamo bolesnike po stanovima i kućama, a navečer u crkvi.
  • U subotu, 8. lipnja s početkom u 10 sati prezbitersko je ređenje u katedrali. Između ostalih, bit će zaređen i naš župljanin fra Andreo Matanović, koji će svoju mladu misu proslaviti u župi u nedjelju 14. srpnja.
  • Iduće nedjelje zapovijedanom svetkovinom PEDESETNICE ili DUHOVA završava vazmeno vrijeme, a Crkva slavi rođendan. To je nakon Uskrsa i Božića treća najvažnija svetkovina liturgijske godine.
  • Danas oglašavamo župnu svetkovinu Presvetoga Trojstva u nedjelju, 16. lipnja. Trodnevnu pripravu u četvrtak, petak i subotu prije blagdana vodit će: preč i vlč gospoda. Vladimir Trkmič, Daniel Hačko i Antun Piličić. Na samu svetkovinu glavno slavlje u 11 sati predslavit će i propovijedati pater isusovac sc. Mijo Nikić, psiholog. Ako bude lijepo vrijeme, misa će biti na dvorišnom vanjskom oltaru. Poslije mise, častit ćemo se s kolačima koje ispečemo. pa molim župljane, župljanke koji su raspoloženi tza takvo što. Popodne će biti tradicionalni kulturno-umjetnički program u 17 sati s nastupom KUD-ova Vedar osmjeh, Žumberčani, i MZGU Prečko50+, a nakon večernje mise glazba domaćeg banda.
  • U novome radnom tjednu neka vas i sve vaše prati blagoslov Božji.