PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

Svetkovina, 2. prosinca 2018.

 

 • Zakoračili smo u novu crkvenu godinu i razdoblje priprave za Isusov dolazak. Došašće je radosno iščekivanje Spasitelja praćeno pokorničkim djelima molitve i žrtve ustajanja na zornice u 6 sati te djelima ljubavi prema siromašnima. Tako danas započinjemo prikupljati sredstva za pakete namirnica 120 obitelji župe, a možete uzeti i pšenicu uz dobrovoljni prilog Caritasu ili bez njega. Ako siđete u podrumski prostor župe, čeka vas topli čaj za okrepu. Na adventskom vijencu palimo prvu svijeću.
  • Za Božić ćemo se ispovijediti:
   • na velikoj božićnoj ispovijedi,
   • prvoga petka u mjesecu prosincu
   • Ili prilikom dolaska na misu nedjelja i blagdana.

 

 • Nedjeljom uz redovite mise u 9, 11 i 18,30, pridodajemo zornicu za one koji na taj način iskazuju svoju pokorničku žrtvu, a ponedjeljkom, utorkom i subotom neće biti večernje mise. Nakane za iduću godinu primamo u župnom uredu.
 • U adventu Večernju časoslova recitiramo svake srijede i nedjelje u 18,15.
 • U četvrtak je klanjanje u 18 sati.
 • Kateheza se ovoga tjedna odvija uz svetkovinu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, sve grupe dolaze u subotu u 18,30, za one odvažnije rezervni je termin zornica. A po volji pozivamo svu djecu na doček sv. Nikole na njegov dan, 6. prosinca, u četvrtak u 6 sati.
 • Nabavite kalendare za 2019., tisak i novi broj Glasa koncila koji se pita: Što je temelj zapadne kršćanske civilizacije? i Hoće li jugoslavenska ideologija nestati iz Hrvatske?
 • Hvala gospođama koje su uredile i uresile crkvu za ovogodišnji advent.
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas!