PETA USKRSNA (VAZMENA) NEDJELJA, „C“,

MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

Svetkovina, 19. svibnja 2019.

 

  • Proslavljamo Petu uskrsnu nedjelju „C“-
  • Večeras je pjevana Večernja u 18,15.
  • Jučer je 52-oje naših prvopričesnika pristupilo k stolu Gospodnjemu. Sve ih preporučam Vašim molitvama.
  • Nastavljamo dijeliti uspomene, fotografije i snimke slavlja sv. potvrde i prve sv. pričesti.
  • Mjesec svibanj posvećen je Blaženoj Djevici Mariji i majkama, prošle nedjelje proslavili smo Majčin dan. Kako se 15. svibnja obilježava Međunarodni dan obitelji, ove nedjelje ga obilježavamo i u župi. Stoga molimo po zagovoru Marije svibanja kraljice da sačuva u slozi sve naše obitelji.
  • U subotu 25. svibnja u Zagrebu će se održati 4. nacionalni hod za život pod geslom: Zaštitimo nerođenu djecu – najugroženiju manjinu u Hrvatskoj. Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost tajne ljudskoga života, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke i obitelji u hrvatskome društvu. Okupljanje je u Zagrebu, na Trgu Nikole Šubića Zrinskog (Zrinjevac), u 10 sati.
  • „Glas koncila“ nabavitena polici za tisak.
  • U subotu 8. lipnja u 10 sati u Prvostolnici će biti zaređen za prezbitera naš fra Andreo Matanović. Hvala svima na molitvama i trudu koji ste uložili u rast zvanja našega fra Andrea. Preporučamo ga i dalje u vaše molitve i pozivamo vas na njegovo ređenje.
  • Hodočasnici kreću u petak u 6 sati iz dvorišta na duhovno-studijsko putovanje po Srijemu, Bačkoj i Banatu, pa ovih dana možete riješiti drugi dio troškova, a danas ili sutra su nam potrebni neki podaci za putno osiguranje, koje možete ostaviti, ako već niste, poslije misa u uredu.
  • U novom radnom tjednu neka vas prati blagoslov Božji.