TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU ‘A’,

– Svjetski dan siromaha, Blagdan, 19. studenoga 2017.

 

  • Trideset i treća je nedjelja godine „A“. Misu smo slavili: za +Snježanu Plukavec i + Matu Radonić (9); molitva za: + Štefu Fulir (11); na Ivanine nakane (18,30)
  • Današnje nedjelje obilježava se Svjetski dan siromaha. Papa Franjo u svojoj poruci poziva da ne zaboravimo siromahe iz svoga okruženja u konkretnoj djelatnoj pomoći.
  • Sutra u ponedjeljak sastanak je svećenika Trešnjevačkog dekanata u našoj župi u 9,30.
  • Ovoga tjedna kateheza za sakramente povezana je sa slavljem sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe, koju časte crkveni pjevači i svirači, naši zborovi, pa će se njima pridružiti i preostale dvije skupine, tako da svi kandidati za sakramente trebaju doći u srijedu u 18,30. Adventske vijence iz kreativne radionice koje su izrađivala naša djeca, moći ćete nabaviti iduće nedjelje, a s njima i kalendare za novu godinu.
  • Vjeronaučna grupa mladih s bogoslovima sastaje se u petak u 20 sati. Pozivamo srednjoškolce, studente i druge mlade.
  • Svetkovinom Krista Kralja završavamo još jednu liturgijsku godinu. Stoga je prikladno da pri kraju crkvene godine, kako nam i teme biblijskih čitanja sugeriraju, razmišljamo o posljednjim stvarima našega života: o smrti i posljednjem sudu, ali i o obraćenju i vječnom spasenju..
  • Novi broj Glasa koncila nabavite na polici za tisak.
  • Blagoslov Božji zazovimo na sve nas!