DVADESETA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 19. kolovoza 2018.

 

 

  • Slavimo Dvadesetu nedjelju kroz godinu „B“. Nakana je bila za:

(9) + Jakoba Trepšić i obb. Kokanović i Tomičić;

(18,30) + Stevu Goronja i + Mariju Arežina, ispraćenu na groblju u Brckovljanima.

 

  • U srijedu je Blažena Djevica Marija Kraljica, u petak sv. Bartol, apostol, a u subotu obljetnica posvete prvostolne crkve.
  • Rujansko hodočašće vjernika grada Zagreba na Mariju Bistricu bit će u nedjelju 9. rujna. Prijave i uplate u župnom uredu. Prijevoz 60 kn.
  • A Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji održat će se u subotu i nedjelju 15. i 16. rujna u Splitu i Solinu. Noćenja su organizirana po splitskim obiteljima. Letak se nalazi na polici, Prijaviti se možete do kraja ovoga tjedna.
  • Na polici nabavite vjerski tisak.
  • Ako naš ljudski organizam jedući kruh i vino, tu hranu pretvara u mišiće i salo, odn. meso i krv, zašto bi za svemogućega Boga koji nas u svemu nadilazi to trebala biti drama zbog čega smo skloni sumnjati. Ako, dakle, mi ljudi činimo čudo pretvorbe kruha i vina u svoje tijelo i krv, koliko li je lakše to izvesti svemogućemu Bogu. Znači, ostat ćemo, a nećemo otići.
  • Blagoslov Božji i zagovor Majke Božje neka vas prati u novom tjednu.