TREĆA KORIZMENA NEDJELJA „A“,

Svetkovina, 19. ožujka 2017.

 

 • Treća je nedjelja korizme krsnog ciklusa ‘A’. (Misu smo slavili za: + ob. Fekonja; +obb. Antolić i Baštijan (9); + Dragutina Sokač; + Josipa(m) Cener i obb. Futak, Grah i Kirin (18,30).)
 • Večeras u 17,45 je Križni put. Također i svakoga petka u isto vrijeme.
 • Budući korizmena nedjelja danas ima prednost, sutra ćemo misom u 18,30 proslaviti svetkovinu sv. Josipa, zaručnika Blažene Djevice Marije. Sutrašnju svetkovinu iskoristit ćemo i za druženje s roditeljima prvopričesničkih i krizmaničkih kandidata koje započinje u 18,30.
 • U ovome tjednu polaznici prvopričesničke i krizmaničke kateheze dolaze svi u subotu u 18,30.
 • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
 • U subotu je svetkovina Navještenja Gospodnjega ili Blagovijesti. Misu u 18,30 predvodit će preč. dr. sc. Tomislav Markić.
 • Pogledajte plakate na oglasnoj ploči koji toga dana najavljuju svetkovinu i u susjednoj župi Vrbani I, a danas župa sv. Josipa na Trešnjevci obilježava 80 godina od osnutka.
 • Na polici nabavite ‘Glas Koncila“ i drugi tisak.
 • Katolički pokret Za život u zajedništvu s obiteljskim zajednicama župa sve do Uskrsa organizirat će prikupljanje potpisa kojima bi se utjecalo na Vladu da zakonski zaštiti ljudski život od začeća do prirodne smrti.
 • Danas započinje upis hodočašća na Mariju Bistricu žalosnoga petka, 7. travnja, kada će župljani nazočiti kalvarijskom križnom putu sa svijećama. Polazak je u 16 sati.
 • U tjednu solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, a to je posebno ova nedjelja, molimo i prikupljamo milodare za pomoć najugroženijim stanovnicima Bosne i Hercegovine. Znak je to molitvenog i duhovnog povezivanja i zajedništva ali također i znak, prema mogućnostima, materijalnog pomaganja. Mnogi potrebiti zahvalni su za svaki primljeni dar, a posebno stari i nemoćni koji ne žele napustiti svoju domovinu Bosnu i Hercegovinu. Budimo i ove godine na treću korizmenu nedjelju, po 11. put za redom, povezani zajedničkom molitvom i uzajamnim pomaganjem, da nas granice država ne razdvajaju, nego da nas naša katolička vjera i Crkva, u kojima stoljećima živimo, duhovno ujedine. Na svim vašim molitvama i darovima od srca hvala.
 • Primimo Božji blagoslov.