SEDMA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 19. veljače 2017.

 

  • Sedma je nedjelja godine ‘A’, misu smo slavili za: + Vida, Ljubicu, Stjepana i Agatu Bosak, Zvonimira, Franju i Miroslava; + Dominika Gluhinić (9); + Maricu i Stjepana Dravinski (18,30)
  • U ovome tjednu župna kateheza odvija se po rasporedu pojedinačnih skupina, toliko već ustaljenom da ga svi napamet znaju, te ga nije potrebno posebno čitati.
  • I sljedeći oglas jedva da ima smisla, budući smo ga iščitavali adventskih nedjelja i svečano ponovili na Božić, kada su, vjerujemo, svi bili u crkvi, kako naši budući krizmanici tako i njihovi roditelji. Ipak, zlu ne trebalo, još ćemo ga jednom osvježiti po onoj latinskoj „Repetitio est mater studiorum! – Ponavljanje je majka učenja!“: Svetu potvrdu ili krizmu u našoj župi primit će potvrđenički kandidati s uspješno zadovoljenom pripravom, i to dana 1. svibnja 2017., na blagdan sv. Josipa Radnika, u 11 sati, u župnoj crkvi.
  • U subotu i nedjelju 29. i 30 travnja u Vukovaru se održava susret Hrvatske katoličke mladeži. Danas je posljednji dan za pripravu. Stoga se još jednom pozivaju srednjoškolci, studenti i svi ostali mladi od 15 godina na više da se tijekom dana prijave i uplate kotizaciju od 30 kn. Program se nalazi na plakatima, kao i kontakt brojevi i adresa za prijavu.
  • Plakati pozivaju na razna događanja, pa ih pogledajte.
  • Župni caritas ne prima odjeću, već samo hranu, pa molimo da odjevne predmete odnosite u centralna skladišta u Crnojezerskoj 20 ili na Selskoj cesti 165.
  • Još jedna molba: u špilji Gospe Lurdske pale se samo lučice, a lampioni pred raspelom na ulazu u crkvu.
  • Na polici nabavite novi broj ‘Glasa Koncila’ i ostalo iz tiska.
  • Božji blagoslov zazivamo nad sve nas na početku novoga radnog tjedna.