ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „A“,

Svetkovina, 18. prosinca 2016.

 

 • Četvrta je nedjelja adventa – Božićno došašće. Misu smo slavili za: +Dragutina Flegar (6); + Vladimira Brkić; + Antu i Dragicu Slavulj (9); + Ivana(m) Ljubičić (18,30). Danas je prilika za božićnu sv. ispovijed po rasporedu kako je naznačen na ispovjedaonici.
 • Večeras u 18,15 recitiramo Večernju.
 • Župna kateheza za sve grupe i skupine u vremenu pred nama sastoji se u dolascima na mise svetkovina, nedjelja i blagdana. U utorak je sv. ispovijed djece škole Tesla od 4. do 7. razreda, a u srijedu škole Prečko od 4. do 8. raszreda, po rasporedu na oglasnoj ploči.
 • U ovome tjednu će korisnici Caritasa podizati božićne pakete kuhinjskih namirnica. Zahvaljujemo svima vama koji podupirete župni, nadbiskupijski i nacionalni Caritas. Hvala i župljanima Velike Trnovitice i Stare Plošćice sa župnikom Tomislavom Fridlom. Hvala našim volonterima Caritasa.
 • U utorak prijepodne je posjet bolesnicima po kućama i stanovima.
 • Ciklus zornica završava u petak, a na Badnjak mnogi čuvaju tradiciju posta i nemrsa.
 • Na Badnju večer započinjemo proslavu Isusova rođenja. Na božićnom bdijenju koje predvodi preč. dr. Tomislav Markić, pjevaju ‘Mali Prečkanci’. U 20,45 sati je recitirana večernja i božićno bdijenje za starije, predvodi ga preč. Antun Piličić, a u 24 je misa polnoćka, prije koje je nastup Župnoga zbora.
 • Božić je zapovijedana svetkovina. Euharistije će se slaviti u 8, 9,30, 11 i 18,30.
 • Misne nakane za 2017. upišite u župnom uredu, a pred crkvom nabavite katoličke kalendare, monografiju, dvd snimak slavlja proslave Jubileja župe i lampione u kojima možete ponijeti kući Betlehemsko svjetlo. „Glas koncila“ je na polici za tisak.
 • Božićna pisma s rasporedom blagoslova obitelji raznosit ćemo u danima pred nama. Oni koji svake godine pomažu u raznošenju, neka se jave poslije misa zornica u ured. Ako netko greškom ili propustom ne dobije pismo, moći će ga uzeti u župnom uredu.
 • Danas je adventski vijenac sav rasvijetljen, što je znak da je svjetlo Božića već sasvim blizu. Primimo Božji blagolsov.