DVADESET I DEVETA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

‘MISIJSKA’ – SVJETSKI MISIJSKI DAN

Blagdan, 18. listopada 2020.

 

  • Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu „A“ slavi se kao – ‘MISIJSKA’! 
  • Iz Hrvatske djeluje 78 misionara i misionarki u 27 misijskih područja svijeta, najviše u Africi. A mi koji nismo u mogućnosti napuštati obitelji i poslove, priključujemo se molitvi za uspjeh misija i materijalnim doprinosom podržimo njihova nastojanja.
  • Marijansku listopadsku pobožnost molimo svake večeri do kraja mjeseca u 17,45.
  • U četvrtak slavimo blagdan sv. pape Ivana Pavla II., kojemu smo posvetili prozorski vitraj, pa ćemo se slaveći večernju svetu misu ispred njegova lika uteći u zagovor.
  • Župna kateheza u tjednu pred nama odvijat će se po rasporedu pojedinačnih skupina izvješenom na oglasnoj ploči.
  • Pozivam vas da se kupnjom lampiona priključite akciji „KAD ČINIŠ DOBRO, ČINI DVOSTRUKO DOBRO“, na taj način pomažete.
  • Ekumenski volonterski palijativni tim u okviru svoga projekta palijativna skrb u lokalnoj zajednici omogućuje posudbu medicinskih pomagala za palijativne bolesnike i besplatnu podjelu sanitetskog materijala: flastera za dekubitus, pelena za odrasle. Javiti se možete utorkom od 10 do 12 i 17 do 18,30 predsjedniku udruge Antunu Midžiću u prostoru župe Presvetog Trojstva, Prečko 50.
  • Novi broj Glasa Koncila i sve ostalo nalazi se na polici za tisak.
  • Blagoslov Božji u novom tjednu neka prati sve nas.