DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan

 

 • Dvadeset i peta je nedjelja kroz godinu „C“. Misu smo slavili za: +Vilima i ob. Hitrec (9); na odluku i za + Antona i Jakova Lijović (18,30)
 • Sutra je u župi sastanak svećenika Trešnjevačkog dekanata u 9,30.
 • Ministrante, dosadašnje i nove pozivam na okupljanje u subotu u 11 sati.
 • Iduće nedjelje u 11 sati proslavljamo misu zaziva Duha Svetoga za uspješan tijek školske, vjeronaučne i katehetske godine.
 • Kandidati za sakramente u ovome se tjednu još prijavljuju na pripravu. Prijavnice uzmite na polici, a vratite ih sljedeće nedjelje. Danas je na redu upis u jednu od tri ponuđene grupe, što će učiniti prvopričesnički kandidati, a krizmanički će to napraviti u srijedu ili četvrtak kada dođu na sv. ispovijed. Također svu školsku djecu pozivam na revnost i redovitost u dolascima na nedjeljne svete mise.
 • U srijedu je ispovijed djece iz škole ‘Prečko’, od 8 do 11 sati i poslije podne od 15 do 17 sati, a u četvrtak za djecu iz škole ‘Tesla’ od 14 sati nadalje.
 • Od ove jeseni uz fra Andrea, imamo još jednog bogoslova Krešimira Babića, koji je stupio u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište u Zagrebu, pa ga poduprite svojim molitvama.
 • Zahavljujemo darovateljima za radove u župi. U subotu nastavljamo uređenje prostorija župe i bojanje ograde, pa pozivamo od 8 sati one koji mogu pripomoći.
 • Za veliko slavlje proslave 50. obljetnice župe pripremat ćemo se ovako: najprije će u nedjelju 9. listopada, na blagdan Marije nositeljice Života, misu u 11 sati predvoditi i propovijedati Stjepan Fridl, glavni urednik Radio Marije. Dalje nastavljamo trodnevnom pripravom u četvrtak, petak i subotu, 13. do 15. listopada koju će voditi vlč. Jakov Rađa, vlč. Pavao Crnjac i vlč. Ivica Budinšćak. Zahvalnu misu i misijsku animaciju na dan župnog klanjanja u ponedjeljak 17. listopada u 18,30 predvodit će vlč. Odilon Gbenoukpo Singbo, kapelan Hrvatskog katoličkog sveučilišta.
 • Svečanu misu proslave 50. obljetnice župe prevodit će nadbiskup Josip kardinal Bozanić, u nedjelju 16. listopada u 11 sati, u zajedništvu svećenika koji su djelovali u župi, a mognu se odazvati našem pozivu i svećenika iz dekanata. Nakon slavlja nastavljamo druženje u podrumskim prostorijama župe.
 • Na polici za tisak nabavite vjerski tisak i novi broj Glasa Koncila.
 • Blagoslov Božji u novom tjednu neka prati radnike i đake, sve nas.