PETA KORIZMENA NEDJELJA „B“,

‘Glušnica’, Svetkovina, 18. ožujka 2018.

 

 • Na Petu korizmenu nedjelju-‘Glušnicu’ u crkvi su prekrivena raspela. Misu smo slavili za: + ob. Fekonja i + Jeronima Klečina (9); + Jelku Čudina i + Tomu, Katu, Vinka i Benedikta Dakić (18,30). Na Ksaveru je danas križni put u 15 sati, naši predstavnici predmole 13. postaju, a ovdje u crkvi razmatranja Križnoga puta autora Tomislava Ivančića počinju u 17,45 h.
 • Sutra je svetkovina sv. Josipa. Prije podne su sprovodi i proštenja u gradu, a navečer slavimo blagdansku svečanu misu u 18,30. To je katehetski susret ujedno za sve grupe i skupine župne kataheze zajedno s njihovim roditeljima s kojima dogovaramo pojedinosti vezane uz skoro primanje sakramenata.
 • U utorak u 19 sastaju se članovi Župnog ekonomskog vijeća.
 • U srijedu u 18,15 molimo Večernju časoslova.
 • U četvrtak nastavljamo predavanja o palijativnoj skrbi.
 • U petak je križni put. Na Bistričkoj Kalvariji već tradicionalno na Žalosni petak održava se procesija križnoga puta sa svijećama u večernjim satima. Možete se upisati za taj put. Cijena je 60 kn, autobusa polazi iz dvorišta u petak u 16 sati.
 • U nedjelju je Cvjetnica. Čita se ili pjeva muka, blagoslivljaju maslinove grančice koje će pripraviti naši mladi. Prilog od grančica ide u karitativne svrhe kao i za potrebe djelovanja skupina mladih. Oni će imati označene stolove na prilazima crkvi. Raspored misa je u 8, 9,30 kada pjeva Dječji zbor; 11 kada pjeva Župni zbor i u 18,30. Pjevana muka je u 11 sati, a skraćena muka čita se u 8 sati.
 • Na Veliki ponedjeljak je velika uskrsna ispovijed u župi od 19 do 20 sati.
 • ‘Glas Koncila‘ i ostali tisak nabavite na polici.
 • Zahvaljujući svima na dobrovoljnim prilozima, danas nastavljamo prikupljanje za Caritas kako bi mogli pripraviti 120 uskrsnih paketa za siromašne župljane, koje će volonteri Caritasa podijeliti u Velikom tjednu.
 • Primimo Božji blagoslov.