PRVA KORIZMENA NEDJELJA „B“,

Svetkovina, 18. veljače 2018.

 

  • Prva je korizmena nedjelja općevazmenog ciklusa ‘B’. Nakana mise bila je za: + Vida, Ljubicu, Stjepana i Agatu Bosak, Zvonimira, Franju i Miroslava te za + Ivana Pulek (9); + Josipa i Ljubicu Aleksa i za duše u čistilištu (18,30).
  • Pobožnost Križnog puta u korizmi je petkom i nedjeljom u 17,45. Pozivam i odrasle i djecu s roditeljima na ovu pobožnost „priraslu srcu vjerničkom narodu Božjem.. ..jer za vrijeme ove molitve osjećamo dašak Božjeg razumijevanja i blizine u našim osobnim križevima.“ (A. Vučković). Pobožnost animiraju župne grupe i skupine po istaknutom rasporedu, a meditiraju se tekstovi raznih autora. Tako večeras meditiramo tekst Križnoga puta mladih koji je napisao nedavno nagrađeni u Ponosu Hrvatske naš vjeroučitelj Nikola Kuzmičić, koji je sav na kvizu dobiveni iznos odlučio pokloniti drugima.
  • Kateheze za sakramente u ovom tjednu odvijaju se po pojedinim skupinama prema rasporedu na oglasnoj ploči.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
  • U četvrtak nastavljamo predavanja započetog tečaja o palijativnoj skrbi u dvorani pjevališta pastoralnog centra s početkom u 17,30.
  • Ovoga tjedna su proljetne kvatre. Liturgiju kvatri slavimo u subotu, a dani pojačane molitve i posta su srijeda i petak.
  • ‘Glas Koncila’ , knjižice križnoga puta i ostalo nabavite na izlazu.
  • Započinjemo naše karitativne aktivnosti korizmenog odricanja u korist siromašnih, a djeca će uz prozivku uzeti svoje korizmene karitasove kutijice, pa neka nakratko ostanu nakon blagoslova Odricanje od žvakaća i bombona i ubacivanje sitniša do uskrsa biti će njihova žrtva ljubavi za druge. Korizma nas poziva da pogledamo obazrivije na potrebe drugih. Post nema veze sa sebičnošću, nije kura mršavljenja i poboljšanje tjelesnog izgleda, premda ni to nije isključeno. Stoga se naša duhovna zrelost mjeri u spremnosti sudjelovati u akcijama solidarnosti.
  • Zazovimo Božji blagoslov na početku novog radnog tjedna koji je pred nama.