ŠESTA USKRSNA (VAZMENA) NEDJELJA, A“,

Nedjelja obitelji,

Svetkovina, 17. svibnja 2020.

 

 

  • Proslavljamo Šestu uskrsnu nedjelju godine „A“, Nedjelju obitelji iza Međunarodnog dana obitelji koji je bio u petak 15. svibnja. Božju milost i pomoć molimo nad sve naše obitelji da žive u slozi, ljubavi i miru. 
  • Sutra će se u našoj župi u prijepodnevnim satima održati sastanak svećenika Trešnjevačkog dekanata.
  • Svake je večeri Marijanska svibanjska pobožnost u 18 sati: molitva slavne krunice i lauretanskih litanija.
  • U četvrtak je svetkovina Uzašašća Gospodnjega, Spasovo ili Križi. Blagdanske mise biti će ujutro u 9 sati i navečer u 18,30.
  • Roditelje djece kandidata za prvu svetu pričest pozivamo u četvrtak u 18,30 na susret s njima, roditeljski sastanak, koji će se održati u dvorištu župe radi dogovora oko slavlja prve svete pričesti.
  • Iduće nedjelje Katolička Crkva obilježava 54. svjetski dan sredstava društvenih komunikacija i upućuje Gospodinu svoje molitve za medije koji mogu biti, kako smo se to uvjerili u doba koronavirusa, važno sredstvo u naviještanju Evanđelja.
  • Nakon što smo proteklih godina bili uključeni u pomoć stradalima od potresa na Haitiju i u Mianmaru, u Albaniji, u Nepalu i drugdje, gospodin Nadbiskup nas sada poziva da iskažemo solidarnost s našim sugrađanima stradalima u nedavnom potresu 22. ožujka u Zagrebu i okolnim mjestima. To ćemo činiti narednih nedjelja, pogotovo kad vidimo kako pomoć državnih i gradskih institucija izostaje. Nastavljamo sabirati i za Župni caritas, kuhinjske namirnice siromašnima za Trojstvo. Na svim darovima predanima prema vašim mogućnostima i ljubavi od srca vam hvala.
  • Katolički dvobroj „Glas koncila“, je na stoliću ako netko nije nabavio prošle nedjelje.
  • U novom radnom tjednu neka nas sve prati blagoslov Božji.