DRUGA KORIZMENA NEDJELJA „C“,

Svetkovina, 17. ožujka 2019.

 

  • Druga je nedjelja korizme pokorničkog ciklusa ‘C’.
  • Večeras u 17,45 pozivam na Križni put, kojega animira Mješoviti župni zbor, kao i u petak kada su čitači iz Nazaretske skupine djece.
  • Katehizanti dolaze na svetkovinu sv. Josipa, a poziv vrijedi i za ostale vjernike, bilo ujutro u 9 bilo navečer u 18,30. Proštenje je toga dana na Trešnjevci, pogledajte o tome plakat.
  • Roditelje podsjećam na susret s njima koji će biti idućega ponedjeljka, ne sutra, već idućeg ponedjeljka, kada slavimo svetkovinu.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova. 
  • Preporučam i Križni put na Mariji Bistrici Žalosnoga petka. Ove je godine to 12. travnja,
  • Nabavite novi broj ‘Glasa Koncila“.
  • Započinjemo 13. po redu korizmeni tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. U ovih 8 dana do iduće nedjelje okupljamo se u molitvi i promišljanju o životu Crkve i naših sunarodnjaka u Bosni i Hercegovini. Prikupljeni milodari usmjerit će se, putem Caritasa, u BiH. Pozvani smo potruditi se oko svjedočanstva zajedništva za one koji su u većoj potrebi od nas jer je i njihova sudbina neizvjesnija od naše, vođeni geslom: „Budite složni i živite u miru“. Čovjek upita mudrog starca: ‘Što treba učiniti prije, dati svoj komad kruha drugomu ili promijeniti sebe? Reče mu mudri starac: ‘Dadneš li svoj komad kruha drugome, već si promijenio sebe, a staneš li prvo mijenjati sebe, bojim se da ćeš zaboraviti da su drugi gladni, ili ti to više neće biti važno!’
  • Provedite Drugu korizmenu nedjelju, Dan Gospodnji, u zajedništvu članova obitelji, a na sve nas zazovimo Božji blagoslov.