ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 17. veljače 2019.

 

  • Šesta je nedjelja kroz godinu ‘C’. 
  • Sutra je Bernardica Soubirous, lurdska vidjelica, u srijedu sv. Franjo i Jacinta Marto, fatimski vidioci, u četvrtak sv. Petar Damiani, biskup i crkveni naučitelj, u petak katedra sv. apostola Petra, kada posebno molimo za papu Franju, čija je to danas katedra, a u subotu sv. Polikarp, biskup Smirne, mučenik i crkveni naučitelj.
  • U ovome tjednu sve grupe i skupine župne kateheze dolaze u subotu na radionice: u 9 sati prvopričesnici škole Tesla, u 10 prvopričesnici škole Prečko, a u 11 sati krizmanici. Radionice vode animatroi mladih, a bit će i prozivka.
  • Ove godine se malo odužilo vrijeme kroz godinu, zbog kasnijeg slavlja Uskrsa, pa se, dok čekamo korizmu, u roditelja rodila ideja organizirati u župi maškare za svoju djecu i izbor ponajboljih maski na temu ‘planeta Zemlje’. Karneval bi se održao u subotu 2. ožujka od 16 do 18 sati u podrumskim prostorijama župe, a roditelji koji se žele uključiti u pomoć organizacije neka se jave organizatorici Ivani Prskalo. 
  • Novi broj ‘Glasa Koncila’, referira se na proslavu Stepinčeva koja je povezala čitavu Crkvu u Hrvatskoj, a tu je i župni listić ‘Trojedini’ i ostalo iz tiska.
  • Blagoslovili smo ruho i predmete za liturgiju: zelenu misnicu dar Nike i Matije Juričević i misne knjige dar preć. Antuna Piličić, Matije Brekalo i Zorice Gluhinić. Zahvaljuejmo darivateljima.
  • S nama su danas prečasni: Miroslav i Tomislav Markić. Tomislavu su hrvatski biskupi na svom prošlom zasjedanju obnovili petogodišnji mandat na čelu Ravnateljstva Hrvatske inozemne pastve, budući je izvrsno vodio kordinaciju među naših 180 misija u svijetu, pa mu na tomu reizboru čestitamo, i nadamo se, zbog nepromijenjenih okolnosti, nastavku suradnje u svojstvu pastoralnog suradnika u župi.
  • U ponedjeljak smo proslavili blagdan Blažene Djevice Marije Gospe Lurdske, a sada se zajedno pomolimo po nakani za zdravlje bolesnih: Oče naš.. Zdravo Marijo.. Slava Ocu..
  • Preostaje nam zazvati Božji blagoslov nad sve nas na početku novoga radnog tjedna.