JEDANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 17. lipnja 2018.

 

  • Jedanaesta je nedjelja u godini ‘B’, ili ‘Antunovska’ nedjelja, pa se nakon mise možemo pomoliti i ispred kipa Sv. Antuna na izlazu iz crkve. Nakana je bila za 9: + ob. Škrlec 18,30: + Jozu Alandžak; + Antu Pavić i Antu Kuliš.
  • Svakoga dana pola sata prije večernje mise molimo zlatnu krunicu i litanje Presv. Srcu Isusovom.
  • U nedjelju je svetkovina rođenja Sv. Ivana Krstitelja.
  • Da bi se izbjegle neugodnosti i neprilike, kao i moguće prijevare, Nadbiskupski duhovni stol upozorava na Jandru Dalića, koji odjeven kao redovnik polaže ruke na vjernike i moli nad njima, prikuplja novčane priloge i upisuje misne nakane, a fizički je nasrnuo na župnika i vjernike jedne zagrebačke župe. Riječ je o osobi pravomoćno osuđenoj na uvjetnu kaznu te se nakon pritvora ponovno nalazi na slobodi.
  • U novome broju ‘Glasa Koncila’ možete pročitati: Tko ubija svećenike na Filipinima? O biblijskom broju 666 i budućnosti.
  • Bila vam odmorna nedjelja – Dan Gospodnji uz Božji blagoslov.