DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Blagdan, 17. siječnja 2016.

 

  • Proslavili smo Drugu nedjelju godine ‘C’, s nakanom mise za: + Franju, Mariju i ob. Hohnjec (9); na jednu nakanu; za zdravlje Timona (18,30). Danas je i blagdan sv. Antuna.
  • Naknadni blagoslov obitelji biti će danas od 13 do 18 sati za one koji su se za danas prijavili. Obitelji koje su se vratile s puta ili smo ih nenamjerno zaobišli prijaviti se mogu u sakristiji ili u župnom uredu za preostale termine i 30. i 31. siječnja, te 2. veljače.
  • Sutra u ponedjeljak, 18. siječnja započet će Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana pod geslom iz Prve Petrove Poslanice 2,9: Pozvani naviještati silna djela Gospodnja! Obilazimo crkve različitih kršćanskih denominacija i zajedno s tamošnjim kršćanima molimo na nakanu ponovne uspostave jedinstva. Program obilaska istaknut je na oglasnoj ploči. Završetak je 25. siječnja na blagdan Obraćenja sv. apostola Pavla.
  • Radnim danom slavimo večernju misu u 18,30.
  • U srijedu prije večernje mise moli se večernja časoslova.
  • U četvrtak u 18 je klanjanje za župnu zajednicu.
  • U nedjelju 24. siječnja nakon večernje svete mise tribinu svjedočanstva s puta održat će naš župljanin i ministrant Krešo Babić. On je bez novaca i potpuno sam, uzdajući se samo u Providnost Božju i dobrotu ljudi koje će susretati, krenuo na put pješačenja iz Prečkog preko Rima i Lourdesa do Fatime u Portugalu kamo je stigao nakon 5 mjeseci i propješačenih 4 i pol tisuće kilometara. Svoje dojmove će izreći na tribini, koga zanima dođite poslušati ili pak postaviti pokoje pitanje, moderator tribine je Slavica Mustapić.
  • Nakon ovog oglasa i ne možemo drugo nego najaviti Jubilejsko vozočašće, mi ćemo naime autobusom, za Krašić i Karlovac u subotu 20. veljače ove godine. Prijaviti se možete u župnom uredu ili nakon svetih misa u sakristiji.
  • Misne nakane za 2016. primamo u župnom uredu, gdje možete nabaviti i kalendare, a Glas koncila na stoliću.
  • Ugodan vam Dan Gospodnji i u slast za obiteljskim stolom.