ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 16. veljače 2020.

 

 

  • Slavi se Šesta nedjelja kroz godinu ‘A’. 
  • U utorak je Bernardica Soubirous, lurdska vidjelica, u četvrtak sv. Franjo i Jacinta Marto, fatimski vidioci, u petak sv. Petar Damiani, biskup i crkveni naučitelj, u subotu katedra sv. apostola Petra, kada molimo za papu Franju, čija je to sada katedra.
  • U ovome tjednu župna kateheze odvija se po pojedinačnim grupama i skupinama po rasporedu istaknutom na oglasnoj ploči.
  • Pozivaju se mladi koji žele pjevati u Nadbiskupijskom zboru mladih, a taj će zbor nastupiti i na Trgu bana Jelačića u nedjelju 10. svibnja, da se jave na audicije koje će se održavati ovoga tjedna u ponedjeljak, utorak i srijedu, 17., 18. i 19. veljače u 20 sati u prostorijama Ureda za pastoral mladih, Branjugova 1.
  • I dalje su u tijeku prijave mladih za Susret hrvatske katoličke mladeži, 9. i 10. svibnja ove godine u Zagrebu, prijave traju do 15. ožujka.
  • U subotu će se održati tribina Marijine legije i patricijski susret na temu „Župa – mjesto susreta i dijaloga“ s početkom u 19 sati u dvorani za katehezu Pastoralnog centra. Svi su pozvani.
  • Za subotu 28. ožujka najavljujem hodočašće u Križevce gdje ćemo posjetiti katedralu Svete Trojice i sudjelovati u Svetoj liturgiji, katoličkoj misi grčkoga obreda, te obići marijansko proštenište Varaždinske biskupije s crkvom Velike Gospe u Molvama.
  • Glas koncila i tisak nabavite na polici.
  • Preostaje nam zazvati Božji blagoslov nad sve nas na početku novoga radnog tjedna.