TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

RADOSNA – ‘GAUDETE’, NEDJELJA   C A R I T A S A,

Svetkovina, 16. prosinca 2018.

 

 • Treća je nedjelja došašća ili adventa – Radosna ili ‘Gaudete’ – nedjelja Caritasa.
 • Večeras u župu stiže Betlehemsko svjetlo, pa ćete ga moći odnijeti kući.
 • Kateheza za sakramente u vremenu pred nama podrazumijeva pohađanje euharistija nedjelja i blagdana. Dragi roditelji, dođite sa svojom djecom na proslavu naših božićnih blagdana.
 • Svakoga jutra i dalje su mise zornice u 6 sati. Potom pakiranje božićnih pisama uz čaj. Pisma s rasporedom blagoslova obitelji raznosit ćemo pod kraj tjedna. Oni koji svake godine pomažu u raznošenju, neka nam se jave. Ako netko greškom ili propustom ne dobije pismo, moći će ga uzeti u župnom uredu.
 • U srijedu, 19. prosinca s početkom u 19 sati biti će adventsko-božićna sv. ispovijed u župi. Iskoristimo dolazak ispovjednika iz dekanata kako bismo se pripravili za dostojno slavljenje Rođenja Isusova.
 • Ispovijed bolesnika po stanovima i kućama na rasporedu je u petak prije podne.
 • Sada se već mogu upisati misne nakane za 2019., a na izlazu nabavite katoličke kalendare, „Glas koncila“ i ostalo iz tiska, te kuglice i ukrase za bor iz jučerašnje božićne radionice prvopričesničkih i krizmaničkih kandidata.
 • Svaka obitelj ima neki svoj kućni budžet, veći ili manji. Ako učinite rebalans, moći ćete danas na NEDJELJU CARITASA pomoći Hrvatskom i Nadbiskupijskom Caritasu u božićnoj akciji „Za 1000 radosti“ – Pomažemo zajedno!“.
 • Volonteri Župnog Caritasa prirediti će pakete kuhinjskih namirnica i dijeliti ih korisnicima nakon mise zornice u petak 21. prosinca. Obratili smo se raznim bankama i trgovačkim centrima, od svih smo dobili odgovore kako nisu u mogućnosti pomoći, pa ćemo to učiniti kao i svake godine, sami. Onim rijetkima koji su ipak pomogli zahvaljujemo, tako Atlantic grupi i posredniku župljanki gđi Luciji Ljubas.
 • Radosna vam treća nedjelja adventa, na vašem obiteljskom vijencu upalite treću svijeću i pomolite se kratkom molitvom prije jela. U obiteljskoj kućnoj Crkvi svi su krsni svećenici pa svi mogu izmjenjujući se predvoditi molitve.
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas.