NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA „A“

‘USKRS, V A Z A M’

Zapovijedana svetkovina, 16. travnja 2017.

 

  • Slavimo Uskrs – najveći kršćanski blagdan na kojemu se temelji naša vjera.
  • Sutra na Uskrsni ponedjeljak također je blagdan, mise će biti u 9 i 18,30 sati.
  • Iduće nedjelje slavi se Bijela nedjelja, nedjelja Božanskog milosrđa ili ‘Mali Uskrs’. Raspored misa je u 9, 11 i 18,30. Pjevana Večernja u 18,10.
  • Krizma je na blagdan sv. Josipa radnika, 1. svibnja u 11 sati, djelitelj je pomoćni zagrebački biskup msgr. dr. sc. Ivan Šaško, a Prve pričesti subotama 6. i 13. svibnja u 10 sati. Župnu svetkovinu Presvetog Trojstva slavimo u nedjelju 11. lipnja. Središnje slavlje u 11 sati predvodit će Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački.
  • Hvala svima koji pomažete tijekom cijele liturgijske godine: ministrantima, čitačima, pjevačima i voditeljima zborova, članovima molitvenih i drugih skupina u župi, animatorima mladih koji su uvijek na usluzi, majstorima, vijećnicima, odbornicima i volonterima Župnog caritasa. župnim suradnicima, gospođama koje brinu za crkveno ruho i uređenje crkve, pekari ‘Prečko’. Hvala župljanima koji nas se sjete u molitvi ili nas obraduju kolačima da možemo počastiti ispovjednike i goste.
  • Hvala straži Božjega groba koju kod nas u župi čine vjernici laici. Hvala na materijalnoj i svakoj drugoj pomoći. Hvala svim dobročiniteljima, donatorima uskrsne svijeće i cvijeća za grob i oltar. Hvala anonimnim darovateljima.
  • Hvala prezbiterima, pastoralnim suradnicima u župi: preč. Antunu Piličiću i preč. dr. Tomislavu Markiću.
  • U kućici nabavite uskrsni broj „Glasa koncila“, te monografiju župe izdanu uz 50-tu obljetnicu.

Svima vama i vašima neka je sretan i blagoslovljen Uskrs!