JEDANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan, 14. lipnja 2020.

 

 

  • Nastavljamo sedmični ciklus slavljenja Kristova uskrsnog otajstva u kojemu je najznačajniji dan – nedjelja, dan Gospodnji, dan Isusova uskrsnuća. Tako je sve do svetkovine Krista Kralja na kraju liturgijske godine. Danas je Jedanaesta nedjelja u godini ‘A’, ili ‘Antunovska’ nedjelja.
  • Jučer je 46-ero naših prvopričesnika pristupilo k stolu Gospodnjemu. Sve ih preporučam Vašim molitvama, zahvaljujući svima koji su pripomogli svečanosti slavlja.
  • U četvrtak u 19 sati haljinice, molitvenike i krunice podižu roditelji djece druge skupine prve svete pričesti.
  • Svakoga dana pola sata prije večernje mise molimo zlatnu krunicu i litanije Presvetom Srcu Isusovom. U petak, na svetkovinu Srca Isusova, svečana blagdanska sv. misa je u 18,30.
  • Ispovijed djece prvopričesničkih kandidata bit će po ovom rasporedu: prezimena od A do J u petak u 17 sati; od K do M u 17,30; od P do Š u 19,30; od T do V u 20 sati.
  • U subotu je spomen Bezgrješnog Srca Marijina. Blagdanska misa za narod je navečer u 18,30, a u 10 sati prijepodne slavlje prve svete pričesti za kandidate iz škole „N. Tesla“.
  • Na stoliću za tisak nalazi se katolički tjednik „Glas koncila“, a donosi članke: ‘Tek nad grobovima mrtvih moguće je pomirenje živih’, ‘Izborni poučak’, ‘Priča liberalne ideologije o pravednom svijetu globalni je promašaj’, ‘Pakistanski kršćani prisiljeni trgovati religijom za hranu’, a u kutije prikupljamo dobrovoljne priloge za caritas siromašnima i pomoć stradalim obiteljima u potresu. To je svima njima ‘kruh svetog Antuna’.
  • Bila vam odmorna nedjelja – Dan Gospodnji uz Božji blagoslov.