TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

RADOSNA – ‘GAUDETE’, NEDJELJA   C A R I T A S A,

Svetkovina, 15. prosinca 2019.

 

 

 • Treća je nedjelja došašća ili adventa – Radosna ili ‘Gaudete’ – nedjelja Caritasa.
 • Večeras u župu stiže Betlehemsko svjetlo, pa ćete ga moći odnijeti kući.
 • Ovoga tjedna župna kateheza odvija se po grupama i skupinama: grupa A: ministranti i čitači u subotu u 9; grupa B: zboraši prvopričesnici u četvrtak u 19,30, zboraši krizmanici u utorak u 20; treća grupa C: krizmanici iz škole ‘Prečko’ u utorak u 8 i 9 sati, prvopričesnici u utorak u 16,30 i 17,15; prvopričesnici iz škole ‘Tesla’ u četvrtak u 16,30, a krizmanici iz ‘Tesle’ u četvrtak u 17,30 i 18,15. Raspored je na oglasnoj ploči.
 • Svakoga jutra i dalje su mise zornice u 6 sati. Potom u podrumu čaj. Pisma s rasporedom blagoslova obitelji raznosimo ovih dana. Oni koji svake godine pomažu u raznošenju, neka nam se jave. Ako netko greškom ili propustom ne dobije pismo, moći će ga uzeti u župnom uredu.
 • U petak, 20. prosinca s početkom u 19 sati biti će adventsko-božićna sv. ispovijed u župi. Iskoristimo dolazak ispovjednika iz dekanata kako bismo se pripravili za dostojno slavljenje Rođenja Isusova.
 • Ispovijed bolesnika po stanovima i kućama na rasporedu je u petak prije podne.
 • Mogu se upisati misne nakane za 2020., a na izlazu nabavite katoličke kalendare, „Glas koncila“ i ostalo iz tiska, ukrase za bor iz božićne radionice prvopričesničkih i krizmaničkih kandidata.
 • Svaka obitelj ima neki svoj kućni budžet, veći ili manji. Ako učinite rebalans, moći ćete danas na NEDJELJU CARITASA pomoći Hrvatskom i Nadbiskupijskom Caritasu u božićnoj akciji „Za 1000 radosti“ – ProBUDI DOBRO u SVIJETU!“.
 • Volonteri Župnog Caritasa priređuju pakete kuhinjskih namirnica za podjelu korisnicima u subotu 21. prosinca počevši od 8 sati. Zahvaljujemo Atlantic grupi i župljanki Luciji Ljubas na donaciji proizvoda .
 • Radosna vam treća nedjelja adventa, na vašem obiteljskom vijencu upalite treću svijeću i pomolite se kratkom molitvom prije jela. U obiteljskoj kućnoj Crkvi svi su krsni svećenici pa svi mogu izmjenjujući se predvoditi molitve.
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas.