TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU ‘B’,

Blagdan, 15. studenoga 2015.

 

 • Proslavljamo Trideset i treću nedjelju godine „B“, nakana je bila za: +obb. Andrijanić i Sobočan (9); + Stjepana Županić i ob. Bat (18,30))
 • U srijedu, 18. studenoga je obljetnica stradanja grada patnika Vukovara. U molitvi se prisjećamo svih poginulih i mučki ubijenih hrv. branitelja i civila. Ispred križa možemo za poginule upaliti lampion, a u špilji Gospe Lurdske lučicu
 • U četvrtak je klanjanje za župnu zajednicu u 18 sati, a u 19 Liturgijsko-biblijska skupina.
 • Sve grupe prvopričesničkih i krizmaničkih kandidata za sakramente dolaze u subotu u 18,30 kada će biti zajednička kateheza, raspored je na oglasnoj ploči, a pjevači tada slave svoju zaštitnicu sv. Ceciliju.
 • Svetkovinom Krista Kralja svega stvorenja iduće nedjelje završavamo liturgijsku godinu ‘B’. U 18 sati u KD ‘Vatroslav Lisinski’ svoj koncert povodom 120. obljetnice rada održava Hrvatsko seljačko pjevačko društvo „Sljeme“ iz Šestina koje vodi naš prof. Dragan Bubica. Pogledajte o tome plakat na oglasnoj ploči.
 • Kod izlaza možete nabaviti novi Glas Koncila i RAZNE KALENDARE ZA 2016. GODINU.
 • Iz povijesti Župe: Kuća u kojoj se nalazila prvotna crkva u Prečkom, 1970. godine obojana je u svjetlo zeleno, popravljen je krov, postavljena ograda, sagrađena drvarnica, a kada je te godine nabavljen i župni auto Citroen-Ami 6 sagrađena je i garaža. No, općinske vlasti stalno su prijetile rušenjem jer nisu htjele izdati ni građevinsku, ni uporabnu dozvolu. U kapeli koja je do 1976 služila kao župna crkva dovršeni su novi oltar i ambon koje je 14. ožujka 1971. god. blagoslovio zagrebački nadbiskup Franjo Kuharić. Prostor u crkvi bio je jako skučen, te su mise za lijepog vremena slavljene vani na posebnoj pozornici. Od župe Velika Gorica nabavilo se poljoprivredno zemljište 1000 čhv u Kotarnici, te jedno i pol sobni stan u Dobronićevoj 15/III. Bilo je stoga nužno započeti, tada nemoguć posao: traženje lokacijske i građevinske dozvole za novu crkvu.
 • Danas su nam se pridružili i bogoslovi praktikanti za ovu pastoralnu godinu: Ivan Pažin, IV. godina studija iz župe BDM Žalosne i sv. Marka Križevčanina Križevci, Bjelovarsko-križevačka biskupija, i Marko Toplak, V. godina studija iz župe BDM Kraljice sv. Krunice Remetinec, Varaždinska biskupija. Dobro nam došli!
 • Imena kandidata za izbor u Župno pastoralno vijeće koje ste vi predložili, istaknuta su na oglasnoj ploči. Nadamo se da svi pristaju na vaše nominacije, ako bi netko imao neki veliki opravdan razlog odustajanja, neka se javi do srijede, a za ostale ćemo smatrati da su dali svoju suglasnost.
 • Započeli smo radove na uređenju svečane dvorane i dvije manje dvorane u podrumu po zamisi Župnog ekonomskog vijeća, odobrene od strane Nadbiskupkoga duhovnog stola. Molimo vašu pomoć.
 • Zahvaljujemo na prilozima Caritasu za poplavljene na karlovačkom području.
 • Božji blagoslov zazovimo na sve nas!