TREĆA USKRSNA (VAZMENA) NEDJELJA, „B“,

Svetkovina, 15. travnja 2018.

 

  • Danas slavimo Treću uskrsnu nedjelju godine ‘B’. Nakana je bila za: +Andriju i Ivku Rafaj i +Gorana Špoljar; (9); Stanislavu Očić i na čast Milosrdnom Isusu za blagoslov i ozdravljenje (18,30).
  • Večernju časoslova recitiramo u 18,15, u uskrsnom vremenu nedjeljom i srijedom.
  • Jučer je devedeset jednom kandidatu naše župe podijeljena Sveta potvrda. Nove krizmanike preporučamo vašim molitvama.
  • U četvrtak u 17,30 u dvorani pjevališta predavanje na temu ‘Duhovnost i uloga duhovnika u palijativnoj skrbi’ održat će pater isusovac dr. sc. Niko Bilić. Predavanje je osim polaznicima tečaja otvoreno i svim drugim zainteresiranim župljanima.
  • Iduća je nedjelja Dobroga pastira – 55. svjetski dan molitve za duhovna zvanja kada posebno molimo i doprinosimo za nova zvanja. Krizmanici podižu fotografije i dvd zapise slavlja Krizme. Za vrijeme Euharistije u 11 sati, Ivanu, šesto dijete u obitelji Pivac i Luku, šesto dijete u obitelji Prskalo krstić će biskupski vikar za pastoral sc. Marko Kovač. Istoga dana uvečer, mladi hodočaste u prvostolnicu, pa pogledajte o tome izvješeni plakat.
  • Možete se prijaviti i uplatiti za dekanatsko hodočašće na Udbinu u subotu 28. travnja, a u Dubrovnik i Boku Kotorsku posjećujemo od 8. do 10. lipnja.
  • Katolički tjednik „Glas koncila“ – novi broj nabavite na polici.
  • Nad sve nas neka siđe blagoslov Božji za novi tjedan pred nama.