DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU „A“,

Blagdan

 

  • Proslavili smo Drugu nedjelju godine ‘A’, (s nakanom mise za: + ob. Buntić (9); + Agata i Slavko Kormanić (18,30).
  • Danas je i 25. obljetnica priznanja Republike Hrvatske od strane međunarodne zajednice, zemalja Europske unije, a prva nas je priznala dva dana ranije i Sveta Stolica. U povodu toga spomena svečanu misu u katedrali slavio je danas naš nadbiksup kardinal Josip Bozanić.
  • Obitelji koje su se vratile s puta ili smo ih nenamjerno zaobišli prijaviti se mogu u župnom uredu za preostale termine blagoslova , 28. i 29. siječnja, te 2. veljače. Hvala na srdačnom i toplom prijemu u vašim domovima.
  • U srijedu, 18. siječnja započet će Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Obilazimo crkve različitih kršćanskih denominacija i zajedno s tamošnjim kršćanima molimo na nakanu ponovne uspostave kršćanskog jedinstva. Završetak je 25. siječnja na blagdan Obraćenja sv. apostola Pavla.
  • Misne nakane za 2017. primamo u župnom uredu, kalendare, koji još niste, nabavite u kućici, a Glas koncila na polici za tisak.
  • Zahvaljujem ministrantima, Župnom Jubilarnom zboru s voditeljem, orguljašem i solistima, te svima vama na doprinosu ovoj svečanosti.
  • Zahvaljujem obitelji Pivac, roditeljima Ivici i Zorki na svjedočanstvu života koje daju kao uzorni članovi župe, članovi župnog i Dječjeg zbora, Ministrantske, Liturgijsko-biblijske grupe, Marijine legije i Obiteljske nazaretske zajednice. Uz vaše kumove, obitelj, rođake i prijatelje, kao zajednica i mi vas pratimo svojim molitvama.
  • U ime cijele župe Presv. Trojstva u Prečkom koja se nalazi u Godini jubileja 50. obljetnice od osnutka, a osnovali su je, na počecima vodili i gradili crkvu oci isusovci, posebno zahvaljujem dr. Valentinu Pozaiću, pomoćnom biskupu zagrebačkom što nas je počastio svojim dolaskom, navještanjem i tumačenjem Božje riječi, te krstio malenoga Pivac Josipa. Hvala Vam preuzvišeni gospodine. Sada ćete još malo ostati sjediti kako bi nam gospodin biskup izrekao završnu misao.
  • Ugodan vam Dan Gospodnji i blagoslovljeno za obiteljskim stolom.