DVADESET I OSMA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

DAN ZAHVALE ZA BOŽJA DOBROČINSTVA – DAN KRUHA

Blagdan, 14. listopada 2018.

 

 

  • Ovu nedjelju slavimo kao dan zahvale za Božja dobročinstva, kruh i plodove zemlje. Zahvaljujem gospođama Tereziji i Mariji, Zorici i Matiji koje su aranžirale i pribavile voće i povrće te pekari ‘Prečko’ koja je ispekla i poklonila kruh, (kao i svima vama koji ste ga danas donijeli). Nakana je bila za: + Radoslava Kodrnja i za duše u čistilištu po nakani (9); + Ljubicu i Josipa Aleksa i + ob. Jelić (18,30)
  • Marijansku listopadsku pobožnost molimo svake večeri u 17,45.
  • Sutra je u župi sastanak svećenika Trešnjevačkog dekanata.
  • Župna kateheza za sakramente ovoga tjedna predviđa zajednički dolazak u srijedu (navečer) budući je toga dana klanjanje pred Presvetim u župi. Oni koji znaju šutjeti, mogu doći već u 18 sati kako bi pola sata proveli u molitvi i meditaciji pred Gospodinom, ostali neka dođu u 18,30. Prvopričesnički i krizmanički kandidati neka nakon mise ostanu, danas im želimo podijeliti nagradu – pluseve.
  • Svečanu večernju misu, u srijedu 17. listopada, predvodit će don Danijel Vidović, novi upravitelj župe Duha Svetoga i Svete Mati Slobode Zg – Jarun. Župljane koji nisu u radnom odnosu molimo da se rasporede i upišu u rubrike molitvenog dežurstva u crkvi kroz srijedu  od 10 do 18 sati. Kroz tih polsa sata bdjenja pred Gospodinom možete se moliti za osobne i zajedničke potrebe.
  • Iduća je nedjelja misijska, kada molimo i doprinosimo za potrebe misija. Misu u 11 sati slavit će novoimenovani voditelj HKM Edmonton u Kanadi vlč. Tomislav Fridl.
  • U akciji „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“: kupnjom lampaša pomažete Caritasu koji brine za siromašne.
  • Glas koncila donosi: Što o mladima u Crkvi raspravlja Biskupska sinoda, zašto u hrvatskoj već 27 godina živi jugoslavenska laž? Uzmite i novi broj župnog listića Trojedini kojeg priređuju naši mladi animatori.
  • Blagoslov Božji neka prati sve nas. (Slijedi blagoslov kruha i plodova zemlje.)