PETA USKRSNA (VAZMENA) NEDJELJA, „A“,

Majčin dan, Svetkovina, 14. svibnja 2017.

 

  • Proslavljamo Petu uskrsnu nedjelju „A“, slaveći misu za: + Beatu, Blanku i roditelje; + ob. Tomić i kao zahvalu za zdravlje povodom 80. rođendana (9) + obb. Jarić i Vojnić i u zahvalu (18,30)
  • Današnju Petu uskrsnu nedjelju slavimo kao Majčin dan, zahvaljujući našim majkama i bakama na svemu što čine za nas, prikazujući za njih Bogu svoje usrdne molitve i prošnje.
  • Jučer je pedesetero naših prvopričesnika pristupilo stolu Gospodnjemu. Sve ovogodišnje prvopričesnike, njih 110, preporučam vašim molitvama.
  • Iduće nedjelje u 18,10 pjevamo Večernju, a svibanjska pobožnost je u 17,30.
  • U srijedu recitiramo časoslov u 18,15
  • U srijedu u 18,30 nastavljamo s pjevačkim vježbama dječjeg zbora „Mali Prečkanci“ kako bi se pripremili za nastup na euharistiji župne svetkovine Presv. Trojstva, 11 lipnja, kada ćemo zahvaliti i za kraj školske i vjeronaučne godine. Župno proštenje u 11 sati predvodit će zagrebački pomoćni biskup msgr. Mijo Gorski. I ostale prvopričesnike i krizmanike koji pripadaju ministrantskoj, lektorskoj ili nekoj drugoj grupi potičem da nastave s pohađanjem nedjeljne svete mise.
  • U subotu, 20. svibnja u Zagrebu će se održati Drugi nacionalni hod za život pod geslom: Za život, obitelj i Hrvatsku. Taj hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost tajne ljudskoga života. s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke i obitelji u hrvatskome društvu. Okupljanje je u Zagrebu, na trgu dr. Farnje Tuđmana, u 10 sati.
  • Hodočašće bolesnika i medicinskog osoblja na Mariju Bistricu polazi u subotu 3. lipnja. Cijena prijevoza je 60 kn. Upisi u župnom uredu.
  • Katolički tjednik „Glas koncila“ – u novom broju nabavite na polici za tisak i pogledajte plakate na oglasnoj ploči.
  • U novom radnom tjednu neka vas prati blagoslov Božji.