ČETVRTA USKRSNA NEDJELJA „C“

‘DOBROGA PASTIRA’,

53. svjetski dan molitve za duhovna zvanja

 

  • Slavimo Nedjelju Dobroga Pastira i 53. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Zahvaljujemo svima koji za duhovna zvanja molite, a za školovanje siromašnih doprinosite. Nakana je bila za: +Veru Jajčević(9); +Peju Lovrić; +Branka i ob.Kerin(18,30).
  • Večeras mladi hodočaste u prvostolnicu gdje će misno slavlje u 19 sati predvoditi nadbiskup Josip kardinal Bozanić, a sve druge pozivam u 18,10 h na Večernju časoslova koju ćemo uz pomoć našega zbora svečano pjevati.
  • U srijedu recitiramo časoslov u 18,15.
  • U četvrtak u 18 je klanjanje za župnu zajednicu, u 19 pučko pjevanje, a u 20 sastanak članova Župnog ekonomskog vijeća.
  • U petak se sataju mladi u 20,30, a u nedjelju u 10 ministranti.
  • „Glas koncila“ – novi broj i ostalo iz tiska nabavite na stoliću.
  • Nedjelja Božanskog milosrđa bila je na neki način srce Svete godine milosrđa. Moleći za mir i pomirenje, Papa je tada uputio apel za Ukrajinu. Pri tom je istaknuo da posebno misli na dramu onih koji pate zbog posljedica nasilja u Ukrajini; na one koji ostaju na područjima razorenim nasiljem koje je uzrokovalo tisuće mrtvih, te više od milijun prisiljenih napustiti svoje domove zbog teškog stanja koje i dalje traje. Posebno su pogođene starije osobe i djeca. Zato ih Papa prati svojim molitvama, te je odlučio pozvati katolike na humanitarnu podršku ukrajinskom narodu i stoga je odredio prikupljanje milodara u svim katoličkim crkvama diljem Europe u nedjelju 24. travnja, potičući vjernike da se velikodušno odazovu ovoj inicijativi s tom napaćenom zemljom. Kako smo i sami bili ne tako davno pogođeni vrlo sličnim stanjem, poznato nam je iskustvo potrebe solidarnosti u teškim trenucima rata. Tako ćemo se iduće nedjelje solidarizirati s ukrajinskim narodom u toj napaćenoj zemlji.
  • Blagoslovljena vam bila nedjelja ‘Dobroga pastira’, Dan Gospodnji i dan odmora.