TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „B“,

RADOSNA – ‘GAUDETE’,  NEDJELJA   C A R I T A S A,

Svetkovina, 13. prosinca 2020.

 

 • Treća je nedjelja došašća ili adventa – Radosna ili ‘Gaudete’ – nedjelja Caritasa. Danas je i spomendan sv. Lucije, sije se pšenica, možete ju nabaviti na stoliću u crkvi.
 • Priprema za sakramente se odvija on line, pa pogledajte na stranicama župe postavljenu katehezu.
 • Svakoga jutra i dalje su mise zornice u 6 sati. Pisma s rasporedom blagoslova obitelji raznosimo ovih dana. Ako netko greškom ili propustom ne dobije pismo, može reklamirati u župnom uredu.
 • Velike adventsko-božićne sv. ispovijedi po epidemiološkim mjerama ne može biti, kao ni ispovijedi bolesnika po kućama jer su rizična skupina, stoga Iskoristimo ispovijedanje prije nedjeljnih svetih misa u dvorani za katehezu s dvorišne strane kako bismo se pripravili za dostojno slavljenje Rođenja Isusova. Oni koji su u adventu već pristupili sv. ispovijedi, njima je to bila božićna ispovijed, pa neka ponovno ne dolaze kako bi oslobodili termine drugima.
 • Blagoslov obitelji odvija se po planu, ako Bog da i bolest se dodatno ne ispriječi, nastavljamo dalje po rasporedu za idući tjedan.
 • Mogu se upisati misne nakane za 2021., a na izlazu nabavite katoličke kalendare, „Glas koncila“ i ostalo iz tiska.
 • Danas na NEDJELJU CARITASA pozvani smo pomoći Hrvatskom i Nadbiskupijskom Caritasu u božićnoj akciji „Za 1000 radosti“ – Uvijek normalno – ljubav!“.
 • Volonteri Župnog Caritasa priređuju pakete kuhinjskih namirnica za podjelu korisnicima u utorak 22. prosinca počevši od 8 sati. Zahvaljujemo Atlantic grupi i župljanki Luciji Ljubas na donaciji proizvoda. 
 • U pismu smo najavili biskupskog vikara za pastoral preč. mr. sc. Marka Kovača, koji nam je trebao postati drugi pastoralni suradnik u župi, ali zbog bolesti nekih svećenika to je imenovanje povučeno radi veće potrebe u drugim župama sa starijim svećenicima. Nastavljamo dosadašnju suradnju s našim preč. dr. Tomislavom Markićem, ravnateljem dušobrižništva za Hrvate izvan Domovine, zahvaljujući mu na predvođenju mise i ispovijedanju, pa ga isto molimo i za iduću nedjelju.
 • Radosna vam treća nedjelja adventa, na vašem obiteljskom vijencu upalite treću svijeću i pomolite se kratkom molitvom prije jela. U obiteljskoj kućnoj Crkvi svi su krsni svećenici pa svi mogu izmjenjujući se predvoditi molitve.
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas.