TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU ‘C’,

Blagdan, 13. studenoga 2016.

 

  • Trideset i treća je nedjelja kroz godinu „C“. Misu smo slavili za: +obb. Barić i Šoštarić (9); molitva: u zahvalu i po nakani za zdravlje (11); + obb. Sobočan i Andrijanić; + Ignaca i Danicu Štiglec (18,30)
  • Ovoga tjedna kateheza za sakramente odvija se u subotu kada su adventske radionice u poslijepodnevnim satima: u 15 za prvopričeničke kandidate, u 16 za krizmaničke kandidate škole Tesla i u 17 za krizmaničke kandidate škole Prečko. U subotu predviđamo i prozivku kandidata.
  • U ponedjeljak slavimo hrvatskog sveca prezbitera i mučenika Nikolu Tavelića, a u petak je dan sjećanja i molitve za sve poginule hrvatske branitelje i civile stradalnike grada heroja Vukovara povodom 25. obljetnice. Stoga možete ispred križa upaliti lampion, a u špilji Gospe Lurdske lučicu za sve poginule za koje ćemo moliti na misi u 18,30.
  • Vjeronaučna grupa mladih s našim bogoslovima sastaje se u petak u 20 sati.
  • Posljednje dvije nedjelje liturgijske godine razmatraju eshatološku stvarnost ljudske zbilje – posljednje stvari čovječje: smrt, sud, čistilište, nebesko blaženstvo za dobre, pakao za zle.
  • Na svetkovinu Krista Kralja iduće nedjelje završava Sveta godina milosrđa, zato pozivamo sve koji u preostalim danima Jubileja u srcu i savjesti osjete poticaj DuhaSvetoga da pristupe sakramentu pomirenja i prime dar jubilejskog oprosta.
  • O tribinama, predavanjima, koncertima pogledajte plakate, a novi broj Glasa koncila nabavite na polici za tisak kao i razne nove kalendare za 2017. godinu.
  • Blagoslov Božji zazovimo na sve nas!