PETA KORIZMENA NEDJELJA „C“, ‘Glušnica’

Svetkovina, 13. ožujka 2016.

 

  • Na Petu korizmenu nedjelju-‘Glušnicu’ u crkvi su prekrivena raspela. Misu smo slavili za: + Elu i ob. Stunković (9); + Jeronima Klečina te+ Zoru i Josipa(m) Koroušić (18,30). Na Ksaveru je danas križni put u 15 sati, a u crkvi u 17,45 sati.
  • U srijedu u 18,15 molimo Večernju časoslova.
  • U četvrtak u 18 sati je klanjanje za župnu zajednicu.
  • U petak u 17,45 molimo križni put u dvorištu, a od 17 do 18,30 velika je uskrsna ispovijed za sve, da se duhovno pripremimo za slavlje blagdana.
  • Na Žalosni petak, 18. ožujka, skupina hodočasnika prisustvovat će Križnom putu sa svijećama na bistričkoj Kalvariji. Prijevoz je 50 kn, polazak u 16 sati, a upisati se možete u župnom uredu.
  • U subotu je svetkovina sv. Josipa, zaručnika BDM i zaštitnika Domovine Hrvatske. Mise su u 9 i 18,30. U sklopu večernje blagdanske sveta misa bit će i kateheza za prvopričesnike i krizmanike.
  • U nedjelju je Cvjetnica. Čita se ili pjeva muka, blagoslivljaju se maslinove grančice koje će pripraviti naši mladi. Prilog od grančica ide u karitativne svrhe kao i za potrebe djelovanja samih mladih. Oni će imati označene stolove na prilazima crkvi. Raspored misa je u 8, 9,30 kada pjeva Dječji zbor; 11 kada pjeva Župni zbor i u 18,30.
  • ‘Glas Koncila‘ nabavite u predvorju.
  • Zahvaljujući svima na dobrovoljnim prilozima, danas nastavljamo prikupljanje za župni Caritas kako bi mogli pripraviti 130 uskrsna paketa za siromašne župljane, a koje će volonteri Caritasa podijeliti u Velikom tjednu.
  • Primimo Božji blagoslov.