NEDJELJA KRŠTENJA ISUSOVA „A“,

Blagdan,  12. siječnja 2020.

 

 

  • Blagdan je Krštenja Isusova. 
  • Nedjeljom Krštenja Gospodinova završava božićno vrijeme. Kako je nedjelja prvi dan u tjednu, na kraju dana kojima završava ovaj tjedan, dakle, u subotu 18. siječnja, skinut ćemo božićni nakit u crkvi, u čemu će nam pomoći naši suradnici i mladi. 
  • Zahvaljujem za srdačan prijem u vašim domovima. Obitelji koje nisu bile kod kuće ili ih nismo pronašli, mogu se prijaviti za naknadni blagoslov u subote i nedjelje do Svijećnice, 2. veljače. 
  • Prvopričesničke i krizmaničke kandidate pozivam na redovitost u dolaženjima na nedjeljne i blagdanske svete mise. 
  • U subotu, 18. siječnja započinje Molitvena osmina za jedinstvo kršćana pod geslom „Iskazivahu nam nesvakidašnje čovjekoljublje“ uzetom iz knjige Djela apostolskih 28,2. Materijale ekumenskih susreta ove su godine oblikovale kršćanske crkve s Malte. Središnje ekumensko slavlje predvodit će zajedno s predstavnicima drugih kršćanskih crkava u nedjelju 19. siječnja 2020. u 19 sati u prvostolnici kardinal Josip Bozanić, nadbiskup. Pogledajte o tome istaknuti plakat. 
  • Započinje i priprava za Susret hrvatske katoličke mladeži pod geslom „Što god vam rekne učinite“ koji će se održati u subotu i nedjelju 9. i 10. svibnja ove godine u Zagrebu. Ponajprije ćemo se pripremati molitvom. Glede tehničkih pojedinosti za susret se mogu prijaviti mladi od krizmaničke dobi do 30.te godine starosti. Kotizacija iznosi 30 kn. Do kraja mjeseca siječnja mogu se također prijaviti obitelji koje žele biti domaćini mladima, primivši ih na konačište jedne ili dvije noći. Treća prijava odnosi se na one mlade koji žele biti volonteri. Detaljnije upute dati će nam četvero koordinatora animatora mladih.
  • Misne nakane za ovu godinu primamo u župnom uredu, Glas Koncila i tisak nabavite na polici, blagoslovljenu vodu kod izlaza.
  • Bilo vam blagoslovljeno za obiteljskim stolom u zajedništvu članova obitelji. Primimo Božji blagoslov.