DRUGA KORIZMENA NEDJELJA „A“,

Svetkovina, 12. ožujka 2017.

 

  • Druga je nedjelja korizme krsnog ciklusa ‘A’. Misu smo slavili za: + Elu i ob. Stunković (9); + Zorku Jurčević (18,30).
  • Večeras u 17,45 pozivam na Križni put (autora Ankice Svirač i Elmara Grubera.)
  • Kateheze za sakramente u ovom tjednu odvijaju se po pojedinim skupinama. Mministranti i lektori (polaznici I. grupe) dolaze umjesto u subotu u nedjelju u 10.
  • Sutra je Papin dan. Spominjemo se četvrte obljetnice izbora pape Franje i molitvu upravljamo za njega.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
  • U petak u 17,45 je Križni put.
  • U predvorju nabavite ‘Glas Koncila“.
  • Tjedan pred nama je 11. korizmeni tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Od ponedjeljka do iduće nedjelje okupljamo se u molitvi i promišljanju o životu Crkve i naših sunarodnjaka u Bosni i Hercegovini. Prikupljeni milodari u tom tjednu usmjerit će se za pomoć, putem Caritasove mreže, u Bosnu i Hercegovinu. I ove godine već 11 put zaredom, pozvani smo potruditi se oko svjedočanstva zajedništva za one koji su u daleko većoj potrebi od naše jer je i njihova sudbina kud i kamo neizvjesnija.
  • U Obiteljskom Caritasovom savjetovalištu na adresi Selska cesta 164, osim bračnih, obiteljskih teškoća, socijalni radnici i psihologinje nude i savjetovanje za druge probleme poput razvojnih i obrazovnih teškoća ili ovisnosti o kocki, koja nije zanemariva i sve više uzima maha. Savjetovanje nudi stručnu pomoć, a sve usluge su besplatne. Uzmite letak.
  • Provedite Drugu korizmenu nedjelju, Dan Gospodnji, u zajedništvu članova obitelji, a na sve nas zazovimo Božji blagoslov.