TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „A“,

RADOSNA – ‘GAUDETE’,

NEDJELJA   C A R I T A S A,

Svetkovina, 11. prosinca 2016.

 

  • Treća je nedjelja došašća ili adventa – Radosna ili ‘Gaudete’ – nedjelja Caritasa. Misu smo slavili za: + Iliju i Janju Krtalić, Ivana(m), Jakova i Josipa(m) (6); + Ivana(m) Stojanović, obb. Šapina, Stojanović, Perković i Brekalo (9); + Ivana(m) Molan (18,30).
  • Večeras u župu stiže Betlehemsko svjetlo, pa ćete ga moći odnijeti kući.
  • Svakoga jutra i dalje su mise zornice u 6 sati. Potom pakiranje božićnih pisama uz čaj.
  • Krizmaničke kandidate koji su ujutro na nastavi molim da dođu na veliku božićnu ispovijed u župi u petak počevši od 18 do 19 satisati, kada dolaze i odrasli. Dekanatski ispovjednici bit će na raspolaganju, pa pozivam sve vas župljane da dođete pomiriti se prije Božića s Bogom i braćom ljudima. Na oglasnoj ploči je raspored ispovijedi u drugim župama dekanata.
  • U 10 sati iduće nedjelje je sastanak s ministrantima, a u 10,30 s čitačima.
  • U župnom uredu mogu se upisati misne nakane za 2017., a u kućici nabaviti katolički kalendari i božićna pšenica budući je sv. Lucija blizu, „Glas koncila“ na polici za tisak.
  • Danas je NEDJELJA CARITASA za vrijeme koje se provodi božićna akcija „Za 1000 radosti“ – Intervencija!“. Kao što je Bog intervenirao slanjem svoga Sina u svijet da nas spasi, i mi možemo svojim makar sitnim intervencijama pomoći spasiti braću koja su na rubu gladi, bolesna i ostavljena ili u mnogim drugim potrebama. Današnjom nedjeljom Caritasa pomažemo Hrvatskom i mreži biskupijskih caritasa da bi mogli intervenerinati tijekom cijele godine ondje gdje je to najpotrebnije.
  • Radosna vam treća nedjelja došašća, na vijencu upalite treću svijeću, a za kraj, prije blagoslova, predstavit će svoje djelovanje ukratko Marijina legija iz naše župe.