P R E S V E T O   T R O J S T V O  „A“,

Svetkovina župe, 11. lipnja 2017.

 

 • Božić je djelo Oca, Uskrs djelo Sina, a Duhovi djelo Duha Svetoga. Danas slavimo Svetu Trojicu zajedno, jednoga Boga u svetkovini koja je u našoj župi župni blagdan. Presveto Trojstvo, najjačeg zaštitnika i imendan župe čestitam svim župljanima, zahvaljujući Gospodinu na svim darovima. Pjevanjem himna Te Deum laudamus – Tebe Boga hvalimo, zahvalili smo za proteklu školsku, vjeronaučnu i katehetsku godinu, kao i za godinu slavlja 50 godina župe.
 • Večeras u 18,10 pjevamo svečanu Večernju Presvetom Trojstvu.
 • U 16,30 sati je kulturno-umjetnički program, a zabavno-glazbeni nakon večernje mise.
 • U utorak je blagdan sv. Antuna Padovanskog i godišnjica blagoslova crkve. Nakon večernje mise koja počinje u 18,30, bit će upriličen blagoslov vozila.
 • U četvrtak na zapovijedanu svetkovinu Tijelova: mise su prije podne u 9 i 11, navečer u 18,30 i tijelovska procesija nakon nje. Pozivam djecu, osobito ovogodišnje prvopričesnike da dođu s laticama cvijeća u košaricama, kojima će posipati put Presvetom u procesiji. To je ujedno i blagdan crkve Corpus Domini, na oglasnoj ploči pogledajte istaknuti plakat.
 • U subotu, 17. lipnja u 10 sati u našoj prvostolnici proslavit ćemo prezbitersko ređenje i izreći zahvalu za 12 godina biskupskog služenja msgr. Valentina Pozaića, sada biskupa u miru.
 • Zahvaljujem pjevačima i voditeljima zborova, ministrantima, suradnicima, gospođama koje čiste i uređuju dvorište, brinu o cvijeću, aranžiraju crkvu, peru misno ruho. Hvala našim majstorima uz čiju pomoć smo obnovili prostorije župe, župnim vijećnicima, mladima, pekari ‘Prečko’ za snabdjevanje kruhom, podupirateljima, obiteljima koje nas ugošćuju u svojim domovima i svima drugima. U ovoj bi prigodi trebalo nizati mnoga imena nizati, ali važno je da za njih zna onaj tko treba znati.
 • Ispod trijema ulaza u župni ured možete nabaviti „Glas koncila“, knjižice, majice, plastificirane molitve Presvetom Trojstvu, krunice, ‘svete sličice’ i, napose, dvd i monografiju župe.
 • U dvorištu će vas suradnici poslužiti sendvićem i pićem: sokovima, kolačima koje su ispekle župljanke. Svima od srca hvala.
 • Hvala i predvoditeljima trodnevne duhovne priprave za svaku izgovorenu riječ ohrabrenja i današnjim koncelebrantima, prezbiterima iz dekanata na čelu s gospodinom dekanom, i iz drugih dekanata kao i našim bogoslovima.
 • Hvala hodočasnicima i gostima, među kojima je izaslanica gradonačelnika.
 • Dragi župljani! Sretan vam blagdan župe s obiljem darovane milosti Presvetog Trojstva! A Zahvalu gospodinu biskupu mgru Miji Gorskom izreći će župni pastoralni vijećnik Predrag Čuljak:

***   ***   ***