ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA „B“,

‘Laetare’ – ‘Veseli se’, Svetkovina, 11. ožujka 2018.

 

 • Četvrta je korizmena nedjelja općevazmenog ciklusa ‘B’, nedjelja ‘Veseli se’. Misu smo slavili za: + Ciprijana Jozić; + ob. Dragutina Stunković (9); + obb. Martinović, Lazić i Tadić; + Antuna i Mariju Vahčić (18,30). U 17,45 je pobožnost križnoga puta. Nakon vjeroučitelja, američkog biskupa, franjevca trećoredca, večeras molimo križni put jednoga vozača, Maria Braškića, koji je za razmatranja uzeo 14 prometnih obilježja odnosno 14 znakova na koje nailazimo na cestama i tako sastavio razmatranja Isusove muke i naših životnih križeva.
 • U ovome tjednu polaznici krizmaničke kateheze dolaze po grupama, a prvopričesničke u petak u 17,45.
 • U utorak je Papin dan. Spominjemo se pete obljetnice izbora pape Franje i molitvu upravljamo za njega.
 • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
 • Vjeronaučni susret mladih ovoga tjedna umjesto petka bit će održan u četvrtak kada u večernjim satima u crkvi sv. Josipa na Trešnjevci korizmenu duhovnu obnovu prevodi karmelićanka s. Dijana Mlinarić. Pogledajte plakat.
 • Na Petu korizmenu nedjelju – Glušnicu pokrivaju se raspela. U 15 sati na Ksaverskom Križnom putu naši predstavnici mole, čitaju 13. postaju. Roditelje potičem da odvedu djecu na Sveti Ksaver, a za one koji ne idu, križni put u župi će biti u 17,45.
 • ‘Glas Koncila‘ i tisak nabavite na polici.
 • Velika uskrsna ispovijed je na Veliki ponedjeljak, ožujka od 19 do 20 sati.
 • Iza sv. misa ili u uredu možete se prijaviti za kalvarijski križni put na Mariji Bistrici sa svijećama Žalosnoga petka prije Cvjetnice tj. 23. ožujka. Prijevoz je 60 kn. Polazak u 16 h.
 • U Boku Kotorsku hodočastimo od 8. do 10. lipnja, program je na oglasnoj ploči.
 • Kroz ova dva preostala korizmena tjedna prikupljamo priloge za Župni caritas koji priprema 120 uskrsnih paketa namirnica za naše siromašne župljane. Zahvaljujemo svima na dobrovoljnim prilozima.
 • U zajedništvu članova obitelji proveselite se Četvrte korizmene nedjelje, određene za predah od korizmenog posta i pokore.