PETA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

Bl. Alojzije Stepinac, b.mč.

Svjetski tjedan braka, (7.-14. 2.)  

Blagdan, 10. veljače 2019.

 

  • Proslavili smo Petu nedjelju godine ‘C’, s nakanama za: + ob. Buntić; + Josipa Prlić (9); + Ružu Josipović i + Anku, Milana, Stjepana, Konrada i ob. Krizmanić (18,30). 
  • Ujedno je i spomendan bl. Alojzija Stepinca. u 17 sati u Krašiću misu slavi dr. sc. Tonči Matulić, a u 19 sati u katedrali nadbiskup Josip kardinal Bozanić. Večeras u 20 sati možete pogledati dokumentarni film o blaženom Alojziju Viktoru Stepincu o kojemu govore biskupi, episkopi, povjesničari, također srpski i židovski povjesničari, postulator kauze i drugi. Ispred vitraja blaženog Alojzija u našoj crkvi pomolimo se njemu u zagovor. 
  • Od 7. do 14. veljače do Valentinova Svjetski je tjedan braka, stroga molimo danas i za naše supružnike da ustraju u vjernosti i ljubavi koju su u jednom trenutku obećali. 
  • Zahvaljujemo moliteljima devetnice Gospi Lurdskoj. Sutra prijepodne proslavit ćemo 27. Svjetski dan bolesnika. Pozivam sve bolesne i pokretne na misu u 9 sati i podjelu sakramenta bolesničkog pomazanja. A poslije mise naše će medicinsko osoblje mjeriti tlak i šećer u donjoj dvorani. 
  • Dok će sutra navečer, na spomen Gospe Lurdske nakon večernje mise krenuti procesija do kapele Gospe Lurdske u dvorištu gdje ćemo izreći molitvu za bolesnike. Predvoditelj slavlja ove godine će biti vlč. Luka Brešić, župni vikar sv. Josipa na Trešnjevci. Na tu misu pozivamo i naše pripravnike za sakramente prve svete pričesti i krizme. 
  • Naša molitvena zajednica Marijina legija rado obilazi bolesnike, s njima razgova i pred Marijinim kipom moli. Povodom Svjetskog dana bolesnika, članovi Marijine legije nude svoju prisutnost u domovima bolesnika, pa one obitelji koje žele s njima dogovoriti posjete mogu se javiti u naš župni ured.
  • Isto tako koristim priliku u povodu Svjetskog dana bolesnika zahvaliti članovima župnog Ekumenskog palijativnog tima koji isto također obilaze starije i bolesne pružajući im utjehu u domu u Drenovečkoj ulici.
  • ‘Glas Koncila’ i župni listić ‘Trojedini’ nabavite na polici za tisak.
  • Ugodno provedite ovu nedjelju, Dan Gospodnji, u zajedništvu članova obitelji.