TREĆA USKRSNA (VAZMENA), „C“

Svetkovina, 10. travnja 2016.

 

  • Danas slavimo Treću uskrsnu nedjelju. Nakana mise bila je za: +obb. Jurendić, Kljajić, Martić i Čolić (9); + Pejo Lovrić; + Ivanka i Dragutin Zajec (18,30).
  • Poslije sv. mise u 11 podjela je uspomena na Sv. potvrdu našim krizmanicima koji su jučer primili darove Duha Svetoga, a vas molim da ih pratite svojim molitvama. Iduće nedjelje bit će podjela fotografija.
  • U 17,50 večeras pozivam na uskrsnu pobožnost „Puta svjetla“.
  • Kateheze za prvu pričest odvijaju se ovoga tjedna redovito po skupinama.
  • U srijedu u 18,15 molimo časoslov.
  • Ministrantska grupa sastaje se nedjeljom u 10, mladi petkom u 20,30.
  • Nalazimo se u Godini izvanrednog jubileja milosrđa s naglaskom na sakrament pokore ili svete ispovijedi. Stoga je papa Franjo cijeloj Crkvi stavio dva svetačka lika za poseban uzor, zaštitnike i svjedoke milosrđa, a to su istaknuti ispovjednici, sv. Pio iz Pietrelcine i naš sv. Leopold Bogdan Mandić. Leopold je bio niska rasta, žgoljav i mucavac, ali je stasao u glasovita ispovjednika pred čijom je ispovjedaonicom uvijek bila podulja kolona. Stoga će njegovo neraspadnuto tijelo u ovome tjednu boraviti u katedrali i u njegovoj crkvi u Dubravi kod kapucina. A mi vjernici smo pozvani, kako kaže g. Nadbiskup, ‘sudjelovati u tom radosnom susretu sa svetošću koja i danas snažno zrači Božjim milosrđem’. Tako je u srijedu u 17 sati doček tijela sv. Leopolda u katedrali, potom je večernja časoslova i misa. U četvrtak nakon mise u 19, koju vodi g. Kardinal, ispraćaj je tijela koje će onda u petak i u subotu boraviti u Dubravi, a nakon toga se premješta u Ljubljanu.
  • Iduće nedjelje slavi se „Svetkovina Dobroga Pastira“ – 53. svjetski dan molitve za duhovna zvanja kada posebno molimo i doprinosimo za nova duhovna zvanja. Stoga ćemo iduće nedjelje prikupiti priloge za našu Bogosloviju, koje ćemo predati na župni blagdan Presvetog Trojstva kada nam, nadamo se, u goste dolaze bogoslovi i njihov poglavar, koji će propovijedati i predvoditi misu župne svetkovine, a bogoslovski oktet će održati svoj kraći koncert. S njima ćemo nastaviti druženje i na zajedničkom objedu.
  • Katolički tjednik „Glas koncila“ – novi broj nabavite na stoliću.
  • Nad sve nas neka siđe blagoslov Božji za novi radni tjedan pred nama.