OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blagdan, 1. kolovoza 2021.

• Osamnaesta je nedjelja kroz godinu „B“.
  • Sutra, u ponedjeljak je Gospa od Anđela ili Porcijunkula, u utorak Augustin Kažotić, zagrebački biskup, u srijedu Sv. Ivan Marija Vianney, prezbiter, župnik Arški, u četvrtak Gospa Snježna. Vojni ordinarijat slavi Gospu velikog hrvatskog krsnog zavjeta, a u Republici Hrvatskoj je također i praznik Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te dana hrvatskih branitelja. Na večernjoj misi molit ćemo za domovinu i sve branitelje i stradalnike domovinskog rata. Pola sata prije mise biti će klanjanje.
  • U petak na blagdan Preobraženja Gospodnjega ili Božje lice, blagdansku misu slavimo navečer u 18,30. A prije mise biti će prilika za svetu ispovijed.
  • U subotu je sv. Siksto, papa i sv. Kajetan, prezbiter, osnivač redovnika teatinaca, dok je sv. Dominika, redovnika i osnivača dominikanskog reda prekrila nedjelja.
  • Budući je sada sigurno da nećemo moći realizirati naša putovanja planirana još prije pandemije, oni koji imaju uplaćene akontacije, pozivaju se da ih podignu u župnome uredu.
  • Na stoliću je novi broj Glasa Koncila.
  • Blagoslov Božji neka vas prati u novom tjednu pred nama i sretan vam put ako krećete na odmor. Išlo vam u slast i za vašim obiteljskim stolom.