PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „A“,

Svetkovina, 1. prosinca 2019.

 

 • Zakoračili smo u novu crkvenu godinu i razdoblje priprave za Isusov dolazak. Došašće je radosno iščekivanje Spasitelja praćeno pokorničkim djelima molitve i žrtve ustajanja na zornice u 6 sati, te djelima ljubavi prema siromašnima. Tako danas započinjemo prikupljati sredstva za pakete namirnica 120 obitelji župe, a možete uzeti i pšenicu uz dobrovoljni prilog Caritasu ili bez njega. Ako siđete u podrumski prostor župe, čeka vas topli čaj za okrepu o kojemu brine gospođa Jasna, njoj zahvaljujemo, kao i gospođi Silvi Vuk koja je ispekla kolače. Na adventskom vijencu palimo prvu svijeću.
 • Za Božić ćemo se ispovijediti:
  • na velikoj božićnoj ispovijedi u petak 20. prosinca u 19 sati,
  • prvoga petka u mjesecu prosincu, a to je blagdan sv. Nikole na zornici ili prije večernje mise
  • Ili prilikom dolaska na misu nedjelja i blagdana.
 • Nedjeljom uz redovite mise u 9, 11 i 18,30, pridodajemo zornicu za one koji na taj način iskazuju svoju pokorničku žrtvu, a ponedjeljkom, utorkom i subotom neće biti večernje mise. Nakane za iduću godinu primamo u župnom uredu.
 • U adventu Večernju recitiramo srijedom, a pjevamo nedjeljom u 18,10.
 • U četvrtak je klanjanje u 18 sati.
 • Kateheza se ovoga tjedna odvija u subotu 7. prosinca kao kreativna predbožićna radionica s temom vezanom uz nedjelju Caritasa: u 9 sati A i B grupe po volji i C grupa prvopričesnika Tesle obavezno; u 10 sati C grupa prvopričesnika Prečko obavezno; u 11 C grupa krizmanika Prečko obavezno; a u 12 C grupa krizmanika Tesle obavezno. Raspored je na oglasnoj ploči.
 • Pozivamo svu djecu na doček sv. Nikole na njegov dan, 6. prosinca, u petak u 6 sati. Tako će ujedno moći nazočiti barem jednoj zornici.
 • Nabavite kalendare za 2020., tisak i novi broj Glasa koncila koji se pita: Tko se brine za opće dobro? Život na selu nastoji se učiniti nemogućim, Za svijet bez nuklearnoga naoružanja, Zaređen novi varaždinski biskup..
 • Hvala gospođama koje su uredile i uresile crkvu za ovogodišnji advent. 
 • Blagoslov Božji neka prati sve nas!