S V I   S V E T I

Zapovijedana svetkovina,

1. studenoga 2020.

 

  • Nakon Uskrsa, Božića, Duhova, Tijelova i Velike Gospe, svetkovina Svih Svetih šesta je po važnosti u liturgijskoj godini. Danas posjećujemo grobove svojih predaka uoči sutrašnjeg Dana mrtvih.
  • Kao što se kod središnjeg križa na svakome groblju pale lampaši za one kojima se ne zna za grob, za njih kao i za one koji su daleko te za sve pokojne možemo upaliti lampion i ispred našeg križa na ulazu u crkvu, a u kapeli Gospe Lurdske pale se lučice. Obične svijeće nemojte paliti. Lampione može nabaviti na stoliću ispod trijema ulaza u župni ured.
  • Sutra na Dušni dan – mise za pokojne slave se ujutro u 9 i navečer u 18,30, a prije večernje mise u 18 sati molimo Večernju iz časoslova za pokojne. 
  • Sve grupe župne kateheze dolaze u ponedjeljak u 9 ili 18 sati.
  • Od utorka započinjemo upis molitvenih i misnih nakana za 2021.
  • U srijedu u 18,15 molimo časoslov, u četvrtak u 18 je klanjanje, a u petak ispovijed prvoga petka od 17,30 u dvorani.
  • Medicinska pomagala za palijativne bolesnike Ekumenskog volonterskog palijativnog tima i sanitetski materijal: flastere za dekubitus i pelene za odrasle možete nabaviti utorkom od 10 do 12 i 17 do 18,30 u prostoru župe.
  • Nabavite novi broj Glasa koncila.
  • Moćni zagovor svih Svetih neka prati sve nas i pomogne našim pokojnima kojih se ovih dana spominjemo u sjećanju i molitvama.