SV. MARIJA BOGORODICA

NOVA GODINA – SVJETSKI DAN MIRA,

Svetkovina, 1. siječnja 2018.

 

  • Svetkovinom svete Marije Bogorodice ušli smo u Novu građansku godinu, ujedno je i Svjetski dan mira. Misa za: 9: + Đuru Segečić 11: + Jadranku Finc; 18,30: + obb. Pezić i Međugorac.
  • Sutra nastavljamo blagoslov obitelji po naznačenom rasporedu sve do 12. siječnja. Do Sv. Tri kralja na redu su ulice: Tijardovićeva podijeljena u tri dana, sutra D. Pejačević, Hatzeova i Starobrodska, prekosutra Vunarići i Prečko, u četvrtak Savska Opatovina i Božidara Kunca, u petak Jarnovićeva 1 i 3, Bartokova i Paljetkova.
  • Tko nije bio kod kuće kad smo posjećivali određenu ulicu, može se prijaviti u župni ured radi dogovora za naknadni blagoslov subotama i nedjeljama sve do Svijećnice.
  • Misne nakane za 2018. upisuju se u župnom uredu, tisak je na polici za štampu.
  • U subotu je svetkovina Bogojavljenja ili sv. Tri kralja. Na Božić slavimo Isusovo čovještvo, a na Bogojavljenje njegovo božanstvo. Raspored misa je kao nedjeljom: u 9; 11 i 18,30. Uoči toga blagdana blagoslivlja se voda koju ćete moći ponijeti svojim kućama. Navečer se održava božićni koncert Mješovitog zbora ‘Prečko 50+’, KUDa ‘Žumberčani’ i tamburaša. Dođite poslušati.
  • U nedjelju slavimo blagdan Krštenja Isusova.
  • A na putu novih 365 dana, neka nas sve dobri Bog štiti i milošću svojom prati i podupire – Sretna vam i blagoslovljena Nova 2018. godina!