DVADESET I OSMA NEDJELJA KROZ GODINU „C“,

MARIJA – NOSITELJICA ŽIVOTA

DAN ZAHVALE ZA BOŽJA DOBROČINSTVA – DAN KRUHA

Blagdan

 

  • Ovu nedjelju, dan zahvale za Božja dobročinstva, kruh i plodove zemlje slavimo kao 45. obljetnicu čašćenja Marije nositeljice Života koju prikazuje slika trudne Marije u podnožju crkve.
  • 9i18,30: Nakana je bila za: +Barbaru,Tomu i Mariju; te Bernardicu Čirjak-Marković (9); +Eduarda Ajzerle (18,30)
  • Velika hvala predvoditelju i propovjedniku današnjega slavlja, patru Stjepanu Fridlu, glavnom uredniku Radio Marije za protumačenu Božju riječ otajstva današnjeg blagdana i za riječi ohrabrenja i nade, nadahnutu homiliju.
  • Pred nama su dani duhovne priprave za proslavu 50 godina župe. U četvrtak, petak i subotu euharistije u 18,30 predvode i propovijedaju vlč. Jakov Rađa, vlč. Pavao Crnjac i preč. Ivica Budinšćak.
  • Župna kateheza kandidata za sakramente ovog tjedna umjesto pojedinačnih skupina predviđa zajednička dolaženja: prvopričesnici će doći u četvrtak u 18,30, a krizmanici u subotu u 18,30. Petak u 18,30 je rezervni termin za one koji bi zbog nekog važnog razloga morali izostati u četvrtak ili subotu.
  • U nedjelju u 11 sati, svečano slavlje proslave 50 godina postojanja župe, u zajedništvu svećenika koji su djelovali u župi i dekanatskog klera, predvodi kardinal Josip Bozanić, nadbiskup i metropolit zagrebački. Stoga neće biti mise u 9 sati, župljane molim da dođete u 11, a za one koji to ne mogu, večernja misa bit će u 18,30.
  • Poslije slavlja u crkvi, svi ste pozvani u naše podrumske dvorane gdje će biti prigodni domijenak. Stoga molim gospođe i djevojke da ispeku kolače i donesu ih tijekom subote u župu kako bismo mogli počastiti župljane i goste.
  • Na polici, uz Glas koncila i drugi tisak, možete uzeti preklopnike s molitvama Mariji nosteljici Života, koje smo izdali uz pomoć Obiteljskog centra na čelu s gospodinom Marijem Živkovićem, a ispred crkve nabaviti slike Marije nosteljice Života i drugo.
  • Marijansku listopadsku pobožnost molimo svake večeri u 17,45, a sutra u ponedjeljak je sastanak članova župnih vijeća, volontera i suradnika poslije večernje mise u 19 sati.
  • Blagoslov Božji i zagovor Marije nositeljice Života neka prati sve nas.