SEDMA USKRSNA (VAZMENA), „C“,

Majčin dan

Dan sredstava društvenog priopćavanja – medija

Svetkovina

 

 • Slavimo Sedmu uskrsnu nedjelju, Majčin dan i Dan sredstava društvenih komunikacija. Zahvaljujemo našim majkama za svu ljubav koju nam poklanjaju i molimo da mediji iznose objektivnu istinu štiteći ugled i dobar glas sviju o kojima izvješćuju. Svetu misu slavili smo za: 9: + Slavka(m), Miru i ob. Malenica; 18,30: + Iku Modrić; +obb. Sobočan i Andrijanić
 • Danas će I. prvopričesnička skupina poslije mise u 11 podići uspomene.
 • Večeras je uskrsna pobožnost Puta svjetla u 18.
 • Svaku večer molimo marijansku svibanjsku pobožnost, a u srijedu večernju iz časoslova.
 • U četvrtak u 18 je klanjanje.
 • U četvrtak započinje neposredna priprava za prvopričesničko slavlje u 17,30. Djeca sudjeluju u pripremi i pobožnoctima, te će im biti uručeni molitvenici i krunice. Roditelji koji mogu pristupiti sakramentu, krsni kumovi i članovi obitelji za to se vrijeme ispovijedaju počevši od 17,30.
 • U petak od 17,30 ispovijedamo djecu prvopričesnike škole „Tesla“. Potom je generalna proba.
 • U subotu, 14. svibnja u 10 sati je slavlje Prve svete pričesti djece OŠ „N.Tesla“. Prvopričesnici dolaze u 9,30, zboraši u 9,15, a ministranti u 9,45.
 • Iduće nedjelje zapovijedanom svetkovinom PEDESETNICE ili DUHOVA završava vazmeno vrijeme, a Crkva slavi rođendan. To je nakon Uskrsa i Božića treća najvažnija svetkovina liturgijske godine. Nakon mise u 11 podjela je fotografija i dvd zapisa prvopričesničkog slavlja.
 • Bolesničko hodočašće na Mariju Bistricu polazi u subotu 4. lipnja. Upisi i uplate u župnom uredu.
 • U katoličkom tjedniku „Glas koncila“ možete pročitati i poruku pape Franje uz današnji dan medija.
 • Najavljujemo i našu župnu svetkovinu Presv. Trojstva u nedjelju, 22. svibnja. Trodnevnu pripravu u četvrtak, petak i subotu prije blagdana vodit će trojica prefekta Bogoslovije: vlč. Dubravko Škrlin-Hren, vlč. Ivica Cujzek i vlč. Mislav Kutleša, a prijepodnevna slavlja svetkovine Presvetog Trojstva u 9 i 11 sati predslavit će i propovijedati preč. Vlado Razum, duhovnik Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa, a pjevat će uz naše pjevače i Bogoslovski oktet, te održati koncert.
 • U novom radnom tjednu neka vas i sve vaše prati blagoslov Božji.