NEDJELJA BOŽANSKOG MILOSRĐA,

DRUGA USKRSNA (VAZMENA) – ‘BIJELA’, „B“,

Svetkovina, 8. travnja 2018.

 

 • Danas slavimo nedjelju Božanskog milosrđa, utemeljenu od sv. Ivana Pavla II, Bijelu nedjelju po bijelim haljinama koje su nosili novokrštenici osam dana po krštenju na Vazmenom bdijenju, Tominu nedjelju po izvješću evanđelja u kojem je u središtu apostol Toma. Nakane: + Mirjana Bartolioć, Pero i obb. Binički i Bionda; + roditelji Stanko i Jela Lulić i sestra Mara (9); + ob. Jelić; + Tomislav Obrdalj (18,30).
 • Večeras u 18,15 recitiramo Drugu Večernju iz časoslova uskrsne nedjelje drugog tjedna, a u srijedu je molitva Večernje u 18,15.
 • Sutra u ponedjeljak slavi se svetkovina Navještenja Gospodinova – Blagovijesti, kojoj se tek sada oslobodio termin u kalendaru, 25. ožujka pokriven Cvjetnicom. Blagdanska misa slavi se u 18,30. Proštenje je na susjednim Vrbanima.
 • Polaznici tečaja palijative u ovome tjednu započinju praktični dio obuke u Domu za starije i nemoćne na Trešnjevci, a u četvrtak nastavljamo niz ciklusa predavanja. Na redu je tema o stresu u palijativnoj skrbi i o žalovanju, koju će obraditi mr. sc. Marina Marinović, psihoterapeutkinja i teologinja. Svi zainteresirani slušači su dobrodošli.
 • U četvrtak u 17,30 započinje neposredna priprava za slavlje Sv. potvrde. Kandidati sudjeluju u dogovorima i probama, a oni roditelji koji mogu pristupiti sakramentu, a nisu to učinili za Uskrs, kao i kumovi kandidata, sa stanovanjem u župi, moći će se ispovijediti. Kumove koji na Krizmu dolaze izdaleka potaknite da to učine u svojim zajednicama.
 • U petak od 17,30 ispovijedamo kandidate za Sv. potvrdu, a poslije je generalna proba.
 • A u subotu prije Treće vazmene nedjelje, 14. travnja, u župi se slavi misa krizme u 11 sati koju će podijeliti biskupski delegat kanonik msgr. Ivan Hren.
 • 11: Poslije svete mise mogu se javiti roditelji koji nisu nazočili roditeljskom sastanku 19. ožujka, u svezi informacija za prvu svetu pričest i krizmu, a djeca pripravnici neka budu revni i redoviti u pohađanju nedjeljnih misa i preostalih susreta pripreme. Također podsjećam one koji duguju još neki od dokumenata da do kraja ovog tjedna i te obveze podmire kao i dogovorenu pristojbu.
 • Hodočašće Dekanata na Udbinu je u subotu 28. travnja, a u Boku Kotorsku župa ide od 8. do 10. lipnja.
 • U novom broju Glasa Koncila pročitajte tko su zapravo katolički karizmatici te kako biskup Bogović tumaći razliku između pravoslavlja i svetosavlja
 • Neka vam nedjelja Božanskog milosrđa donese obilje milosnih trenutaka zajedništva s Gospodinom u crkvi i s ukućanima u obitelji da nađete potreban odmor tijelu i smiraj duši.
 • Poslušajmo sada pismo gospodina Nadbiskupa određeno da se pročita na današnjim misama u svim župama Nadbiskupije.