ČETVRTA USKRSNA NEDJELJA „A“

– ‘DOBROGA PASTIRA’,

54. svjetski dan molitve za duhovna zvanja,

Svetkovina, 7. svibnja 2017.

 

 • Slavimo Nedjelju Dobroga Pastira i 54. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Zahvaljujem svima koji za duhovna zvanja molite, a za školovanje siromašnih doprinosite. Nakana je bila za: +Mandu, Marka, Kaju i ob. Vucić; + Stipu Škripić, Zoru i Ljubu (9); + Nikolu Berdik (18,30).
 • Večeras mladi hodočaste u prvostolnicu gdje će misno slavlje u 19 sati predvoditi nadbiskup Josip kardinal Bozanić, a sve druge pozivam u 18 h na uskrsnu pobožnost Puta svjetla.
 • Jučer je 60ero naših prvopričesnika pristupilo stolu Gospodnjemu. Preporučam ih vašim molitvama.
 • U srijedu recitiramo časoslov u 18,15.
 • U četvrtak započinje neposredna priprava za prvopričesničko slavlje. Djeca iz druge skupine, škole „Prečko“, sudjeluju u svibanjskoj pobožnosti, a roditelji koji mogu pristupiti sakramentu ispovijedi, osobito ako to nisu učinili za Uskrs, i članovi obitelji, za to se vrijeme ispovijedaju, počevši od 17,30.
 • U petak od 17,30 ispovijedamo djecu prvopričesnike druge skupine. Potom je generalna proba.
 • U subotu, 6. svibnja u 10 sati slavlje je Prve svete pričesti za drugu skupinu. Prvopričesnici dolaze u 9,30, a zboraši u 9,15. Zato molim vas, djeco, koji ste u zboru „Mali Prečkanci“, a već ste bili na pričesti, da u srijedu u 18,30 dođete na pjevačku vježbu, u subotu u 9,15 također, kako biste pjevali i na slavlju druge skupine prvopričesnika.
 • Nakon mise, podijelit ćemo upomene prvopričesnicima i krizmanicima, a dvd zapise i fotografije iduće nedjelje.
 • „Glas koncila“ – novi broj i ostalo iz tiska nabavite na polici.
 • Hodočašće bolesnika i medicinskog osoblja na Mariju Bistricu bit će u subotu 3. lipnja. Cijena prijevoza je 60 kn. Upisi u župnom uredu.
 • Blagoslovljena vam bila nedjelja ‘Dobroga pastira’, Dan Gospodnji i dan odmora.