OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU „B“,

Blažena Djevica Marija – Gospa velikog hrvatskog krsnog zavjeta;

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Blagdan, 5. kolovoza 2018.

 

 

  • Proslavljamo Osamnaestu nedjelju godine B, Blaženu Djevicu Mariju – Gospu velikog hrvatskog krsnog zavjeta, koju slavi Vojni odrdinarijat, a u Republici Hrvatskoj je i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja. Intencije mise bile su za: +Danu(ž) Matić i na nakanu (9); + Petra(m) Prgomet (18,30)
  • Sutra je blagdan Preobraženja Gospodnjega – Božje lice. Svečana misa slavi se u 18,30.
  • U srijedu je Dominik, osnivač reda propovjednika dominikanaca, u četvrtak sv. Edith Stein, mučenica i suzaštitnica Europe, u petak sv. Lovro, đakon, u subotu, sv. Klara, utemeljiteljica franjevačkog ženskog reda klarisa.
  • U nedjelju 9. rujna hodočastimo na Mariju Bistricu, u sklopu redovitog 287. po redu, zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba. Prijevoz je 60 kn, polazak u 7,30. Prijave, upisi i uplate vrše se u župnom uredu ili nakon nedjeljnih svetih misa, počevši od danas.
  • Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji održat će se u subotu i nedjelju 15. i 16. rujna u Splitu i Solinu. Noćenja su organizirana po splitskim obiteljima. Letak se nalazi na polici, Prijaviti se možete do Velike Gospe.
  • Novi broj Glasa Koncila između ostaloga donosi Svjedočanstvo o životu u prirodi umjesto tableta..
  • Božje lice neka vas svojim blagoslovom prati u novom tjednu pred nama.