PRVA KORIZMENA NEDJELJA „A“,

Svetkovina, 5. ožujka 2017.

 

  • Prva je korizmena nedjelja krsnog ciklusa ‘A’. Nakana mise bila je za: + Ljudevita Miljan (9); + obb. Lukša, Valentak i Hrgović; + Danicu i Ignaca Štiglec i Ivana(m) Barhanj (18,30).
  • Pobožnost Križnog puta u korizmi je petkom i nedjeljom u 17,45. Pozivamo i odrasle i djecu s roditeljima. Ova je pobožnost, kako ističe teolog dr. sc. fra Ante Vučković, „posebno prirasla srcu vjerničkom narodu Crkve u Hrvata jer križni put je hod za Isusom koji je u najtežim trenucima imao vremena za druge. Njegov put križa nije kukanje nad vlastitom sudbinom, nego unatoč izloženosti napravdi i patnji, otvoren um za stanja ljudi oko njega i iznimno osjetljivo srce za patnju drugih. Zbog toga se ljudi koji na sebi nose bol nepravdi lako osjete shvaćenima u njegovu društvu. I zato uče od njega kako reagirati, kako nositi križ, kako se odvajati od zla. Tko god osjeća da je njegov život nalik križnom putu, osjeća i nutarnju rezonancu prema Isusovom križnom putu. U njemu za vrijeme ove molitve zatitraju žice jer u sebi osjećamo dašak Božjeg razumijevanja i blizine u našim osobnim križevima.“ Pobožnost animiraju župne grupe i skupine po rasporedu istaknutom na oglasnoj ploči, a meditiraju se tekstovi raznih autora. Tako večeras uzimamo Križni put mladih koji je napisao naš nedavno preminuli profesor, dr. sc. Tomislav Ivančić.
  • Kateheze za sakramente u ovom tjednu odvijaju se po pojedinim skupinama. Mministranti i lektori (polaznici I. grupe) dolaze umjesto u subotu u nedjelju u 10 sati.
  • U srijedu u 18,15 molimo večernju časoslova.
  • Ovoga tjedna su proljetne kvatre. Liturgiju kvatri slavimo u subotu, a dani pojačane molitve i posta su srijeda i petak.
  • ‘Glas Koncila’ nabavite na izlazu.
  • Započinjemo i naše karitativne aktivnosti korizmenog odricanja u korist siromašnih, a djeca koja to nisu, neka kod izlaza uzmu svoje korizmene karitasove kutijice.
  • Želeći da na Prvu korizmenu nedjelju, Dan Gospodnji, nakon duhovne okrepe, uhvatite i malo tjelesnog odmora, zazovimo Božji blagoslov na početku novog radnog tjedna koji je pred nama.