DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA „C“,

Svetkovina, 4. prosinca 2016.

 

  • Druga je nedjelja došašća ili adventa. Misu smo slavili za: +ob. Gašpar Franje i Barice, za duše u čistilištu; po nakani ob. Nikolaš (6); + Ivan i Zdenka Slunjski (9); molitva: obb. Vugrinski, Gruden i Jambreuš (11); na jednu nakanu (18,30). Nastavljamo započeti radosni hod u pripravi za Isusov dolazak u Božićnom rođenju i na kraju povijesti.
  • Ovoga su tjedna zimske kvatre.
  • Svakoga jutra slavimo mise zornice u 6 sati, poslije kojih je okrepa uz čaj.
  • U utorak ćemo čekati sv. Nikolu i nadati se darovima, a djeca će mu zahvaliti pjesmom.
  • Srijedom i nedjeljom u adventu u 18,15 sati recitiramo Večernju.
  • U četvrtak je svetkovina Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije. Imamo dvije blagdanske mise, zornicu u 6 i večernju u 18,30. To je i dan zajedničke kateheze za sve pripravničke grupe i skupine. Marijina legija, koja će svoj rad predstaviti poslije misa iduće nedjelje, povodom blagdana predvodi polusatna klanjanja, kako možete vidjeti na plakatu poslije večernjih misa, a u subotu nakon zornice. U petak je klanjanje posvećeno molitvi za uspješan rad Sinode.
  • Iduće nedjelje slavi se nedjelja Gaudete – Raduj se i nedjelja Caritasa kada sabiremo priloge za Hrvatski Caritas i Caritas Zagrebačke nadbiskupije.
  • Božićna sv. ispovijed u župi bit će u petak, 16. prosinca od 18 do 19 sati. Raspored za dekanat je na oglasnoj ploči.
  • Danas nastavljamo prikupljanje za božićne pakete kuhinjskih namirnica našim siromašnim obiteljima, na kiosku nabavite kalendare, pšrenicu, dvd snimak proslave 50 godina župe i monografiju.
  • Blagoslov Božji neka prati sve nas.